r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Dr. D. (Dominique) Strauss-Kahn

Dominique Strauss-Kahn (1949) was van 1 november 2007 tot 19 mei 2011 directeur van het IMF (Internationaal Monetair Fonds). Hij was hoogleraar economie in Parijs en werd in 1986 voor de PS (Parti Socialiste) lid van het Franse parlement (Nationale Vergadering). In de kabinetten-Cresson en -Bérégovoy bekleedde hij ministersposten. In het kabinet-Jospin (1997-1999) was hij minister van Financiën en Economische Zaken en daarna wederom hoogleraar. In 2007 deed hij een vergeefse poging om namens de PS presidentskandidaat te worden. Hij leek in 2011 opnieuw kansrijk voor het presidentschap, maar raakte ernstig in opspraak.

in de periode 2007-2011: directeur IMF

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Dominique (Dominique)

2.

Personalia

land
Frankrijk

geboorteplaats en -datum
Neuilly-sur-Seine, 25 april 1949

3.

Partij/stroming

partij
PS (Parti Socialiste, Socialistische Partij) (sociaaldemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • hoogleraar economie, Universiteit van Nancy, van 1977 tot 1981
  • hoogleraar economie, Hautes Études Commerciales, 1981
  • hoogleraar economie, Institut d'Études Politiques de Paris, van 1981 tot 1991
  • lid Nationale Vergadering, van mei 1986 tot juli 1997
  • lid gemeenteraad van Sarcelles, van maart 1989 tot 2007
  • onderminister van Industrie en Buitenlandse Handel, van 16 mei 1991 tot 3 april 1993 (kabinet-Cresson)
  • minister van Industrie en Buitenlandse Handel, van 3 april 1992 tot 29 maart 1993 (kabinet-Bérégovoy)
  • advocaat, DSK Consultants, van 1993 tot 1997
  • burgemeester van Sarcelles, van 18 juni 1995 tot 3 juni 1997
  • minister van Economische Zaken, Financiën en Industrie, van 4 juni 1997 tot 2 november 1999 (kabinet-Jospin)
  • lid regionale raad van Ile-de-France, van juni 1995 tot april 2001
  • hoogleraar micro- en macro-economie, Institut d'Études Politiques de Paris, van 2000 tot 2007
  • lid Nationale Vergadering, van mei 2001 tot november 2007
  • directeur IMF (Internationaal Monetair Fonds), van 1 november 2007 tot 19 mei 2011

5.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • secretaris PS, van 2002 tot 2003
  • lid partijbestuur PS, van 2003 tot 2005
  • secretaris PS, van november 2005 tot juni 2007

6.

Nevenfuncties

vorige
  • vicepresident Cercle de l'Industrie

7.

Opleiding

academische studie
  • studie HEC (Hautes Études Commerciales), tot 1971
  • politieke wetenschappen, Institut d'Études Politiques de Paris, Université Paris X, tot 1972
  • publiekrecht, Institut d'Études Politiques de Paris, Université Paris X, tot 1972
  • economie, Institut d'Études Politiques de Paris, Université Paris X, tot 1975

8.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • Werd in 2007 in de PS door Ségolène Royal verslagen bij de strijd om de kandidatuur voor het Franse presidentschap

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was ambtenaar
  • Zijn moeder was van Tunesische herkomst
  • Hij groeide op in Marokkko. Na een zware aardbeving in Agadir in 1960 vestigde hij zich met zijn ouders in Monaco.

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"DSK"

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven