r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

K.L.G.E. (Karel) De Gucht

foto K.L.G.E. (Karel) De Gucht
vergrootglas

Karel De Gucht (1954) was van juli 2009 tot 1 november 2014 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Barroso II (2010-2014) was hij belast met handel. Daarvoor had hij een half jaar de portefeuille ontwikkeling en humanitaire hulp. De Gucht was lid van het Europees Parlement, van het Vlaams Parlement en van de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers. Sinds 2004 is hij minister van Buitenlandse Zaken en in december 2008 werd hij vicepremier. De Gucht, die tevens advocaat en burgemeester van Berlare is, was lange tijd voorzitter van de Vlaamse liberale partij Open VLD.

in de periode 2009-2014: lid Europees Parlement, lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Karel Lodewijk Georgette Emmerance (Karel)

2.

Personalia

land
België

geboorteplaats en -datum
Overmere, 27 januari 1954

3.

Partij/stroming

partij
  • PVV (Partij voor Vrijheid en Vooruitgang), tot 1992
  • Open VLD (Vlaamse Liberalen en Democraten), vanaf 1992

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat
  • lid Europees Parlement, van 1980 tot 1994
  • lid gemeenteraad van Lebeke, van 1983 tot 1988
  • schepen van Lebeke, van 1983 tot 1988
  • lid gemeenteraad van Berlare, vanaf 1989
  • lid Vlaams Parlement, van 1994 tot 2003
  • voorzitter Open VLD, van juli 1999 tot februari 2004
  • minister van Staat, vanaf 28 januari 2002
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers, van 2003 tot juli 2009
  • voorzitter Open VLD, van juni 2004 tot 22 juli 2004
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 22 juli 2004 tot 17 juli 2009 (kabinetten-Verhofstadt II en III, -Leterme en -Van Rompuy)
  • burgemeester van Berlare, van 2007 tot juli 2009
  • vice-eerste minister, van 30 december 2008 tot 17 juli 2009 (kabinet-Van Rompuy)
  • lid Europese Commissie, belast met ontwikkelingssamenwerking en humanitaire hulp, van 17 juli 2009 tot 10 februari 2010 (Commissie-Barroso I)
  • lid Europese Commissie, belast met handel, van 10 februari 2010 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • Koninklijk Atheneum te Aalst, tot 1971

academische studie
  • rechten (licentiaat), Vrije Universiteit Brussel, tot 1976

6.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Kwam in 2005 in opspraak, omdat hij zich in een interview denigrerend uitliet over minister-president Balkenende
  • Werd in 2014 met voorkeurstemmen gekozen tot lid van het Europees Parlement. Hij was 'lijstduwer'.

uit de privésfeer
  • Hij is vrijmetselaar
  • Was voorzitter van het Liberale Studentenverbond (1975-1977)
  • Zijn vader was landbouwer
  • Zijn zoon is lid van de Belgische Senaat

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven