r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

A.G. (Algirdas) Šemeta

foto A.G. (Algirdas) Šemeta
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

De Litouwer Algirdas Semeta (1962) was van 1 juli 2009 tot 1 november 2014 lid van de Europese Commissie. Als opvolger van Dalia Grybauskaite was hij in 2009-2010 belast met financiële programmering en begroting. In de Commissie-Barroso II was hij eurocommissaris voor belasting, douane en financieel toezicht. Semeta was tweemaal minister van Financiën en bekleedde diverse ambtelijke functies op economisch gebied.

in de periode 2009-2014: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Algirdas Gediminas (Algirdas)

2.

Personalia

land
Litouwen

geboorteplaats en -datum
Vilnius (Litouwen), 23 april 1962

3.

Partij/stroming

partij
partijloos

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • econoom Litouws Economisch Instituut, van 1985 tot 1990
  • hoofd onderafdeling Economische ontwikkelingsstrategie, ministerie van Economische Zaken, van 1990 tot 1991
  • plaatsvervangend hoofd Afdeling Privatisering, Kanselarij van de regering, van 1991 tot 1992
  • voorzitter Commissie voor Waardepapieren, ministerie van Financiën, van 1992 tot 1996
  • minister van Financiën, van 19 februari 1997 tot 1 juni 1999 (kabinetten-Vagnorius en -Degutiene)
  • vicepresident Raad van Bestuur onderneming "Nalsia", van 1998 tot 1999 (semi-overheidsinstelling)
  • secretaris Kanselarij van de regering van Litouwen, van december 1999 tot september 2001
  • directeur-generaal Ministerie van Statistiek, van september 2001 tot 9 december 2008
  • minister van Financiën, van 9 december 2008 tot juli 2009 (kabinet-Kubilius)
  • lid Europese Commissie, belast met begroting en financiële programmering, van 1 juli 2009 tot 10 februari 2010 (Commissie-Barroso I)
  • lid Europese Commissie, belast met belastingen, douaneunie, financieel toezicht en fraudebestrijding, van 10 februari 2010 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Litouws forum van economen, van 1985 tot 1990
  • lid Raad voor de Statistiek van Litouwen

6.

Opleiding

academische studie
  • economische bestuurskunde en financiën, Universiteit van Vilnius, tot 1985

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
4 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven