r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

A. (Antonis) Samaras

foto A. (Antonis) Samarasvergrootglas

Antonis Samaras (1951) was van 20 juni 2012 tot en met 26 januari 2015 premier van Griekenland. Hij was tussen 2009-2015 leider van de Griekse centrumrechtse partij Nieuwe Democratie. Samaras is econoom en werd in 1977 lid van het Griekse parlement. In enkele conservatieve kabinetten was hij minister, onder meer van Financiën en Buitenlandse Zaken. Tussen 1993 en 2004 leidde hij de door hem opgerichte rechtse partij "Politieke Lente". Na terugkeer bij ND werd Samaras lid van het Europees Parlement en minister van Cultuur en Sport.

in de periode 2012-2015: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

voornaam (roepnaam)

(Antonis)

2.

personalia

land
Griekenland

geboorteplaats en -datum
Athene, 23 mei 1951

levensbeschouwing
Grieks orthodox

3.

partij/stroming

partij
ND (Nea Dimokratia, Nieuwe Democratie) (conservatief-liberaal)

4.

hoofdfuncties en beroepen

hoofdfuncties en beroepen
  • lid Vouli (Parlement), van 1977 tot september 1996 (voor het district Messenia)
  • minister van Financiën, van 2 juli 1989 tot 12 oktober 1989 (kabinet-Tzannetakis)
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 23 november 1989 tot 16 februari 1990 (kabinet-Zolotas)
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 11 april 1990 tot 13 april 1992 (kabinet-Mitsotakis)
  • lid Europees Parlement, van juli 2004 tot 2007
  • lid Vouli (Parlement), vanaf september 2007 (voor het district Messenia, sinds 2015 Thessaloniki)
  • minister van Cultuur en Sport, van 8 januari 2009 tot 6 oktober 2009 (kabinet-Karamanlis)
  • partijleider ND, van 30 november 2009 tot 5 juli 2015
  • minister van Cultuur en Sport, van 30 november 2009 tot 11 november 2011 (kabinet-Papandreou)
  • minister-president van Griekenland, van 20 juni 2012 tot 26 januari 2015

5.

opleiding

academische studie
  • economie, Universiteit van Athene
  • economie, Amherst College, Harvard University te Boston (MA, VS), tot 1976

6.

wetenswaardigheden

algemeen
  • Leidde tussen 1993 en 2004 Politiki Anixi (Politieke Lente), een door hem gestichte partij die rechts stond van ND. Die partij haalde in 1993 tien zetels in het parlement, maar verdween daaruit in 1996. Keerde in 2004 terug bij ND.
  • Slaagde er in 2012 na de parlementsverkiezingen van mei niet in een kabinet te vormen

uit de privésfeer
Zijn vader was cardioloog (arts en hoogleraar)

7.

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 kinderen

Delen

Terug naar boven