r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr.Ir. D. (Dacian) Cioloş

foto Dr.Ir. D. (Dacian) Cioloş
vergrootglas

De Roemeen Dacian Ciolos (1969) was in 2010-2014 lid van Europese Commissie, belast met landbouw en plattelandsontwikkeling. Van november 2015 tot januari 2017 was hij premier als leider van een zakenkabinet. Sinds juni 2019 is hij fractieleider van Renew Europe in het Europees Parlement. Ciolos is landbouweconoom en landbouwkundig ingenieur en was werkzaam bij diverse projecten in oostelijk Frankrijk. Tevens was hij ambtenaar bij het DG Landbouw en Landelijke Ontwikkeling van de Europese Commissie, projectleider en adviseur van de Roemeense minister van Landbouw. In het kabinet-Popescu-Tariceanu (oktober 2007-december 2009) was hij partijloos minister van Landbouw. In 2009 werd Ciolos lid van een regeringscommissie voor landbouw- en plattelandsbeleid.

in de periode 2010-2017: lid Europese Commissie, regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

Dacian (Dacian)

2.

Personalia

land
Roemenië

geboorteplaats en -datum
Zalau (Roemenië), 27 juli 1969

3.

Partij/stroming

partij
  • partijloos
  • Renew Europe

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • praktijkstages op boerderijen in Bretagne, van 1991 tot 1996
  • belast met leiding van agragrisch ontwikkelingsproject in oostelijk Frankrijk (Arges/Savoie), van augustus 1995 tot september 1995
  • medewerker Landbouwkundige Kamer van Koophandel van Aveyron te Rodez, van februari 1997 tot september 1997
  • landbouwkundig-econoom, directoraat-generaal voor Landbouw en Plattelandsontwikkeling, Europese Commissie te Brussel, van maart 1997 tot april 1999 (belast met voorbereiding van het SAPARD-programma, programma voor aansluiting van nieuwe EU-landen bij het Europeese landbouwbeleid)
  • belast met de leiding van een lokaal landelijk ontwikkelingsprogramma in Arges/Savoie, van maart 1998 tot oktober 1999
  • projectcoördinator bij twee landbouwkundige ontwikkelingsagentschappen in Frankrijk, in samenwerking met Roemenië, van november 1999 tot december 2001
  • belast met de implementatie van het SAPARD-programma in Roemenië, van januari 2002 tot 2003
  • adviseur van de minister van Landbouw van Roemenië, van januari 2005 tot mei 2007
  • gedelegeerde in de Bijzondere Commissie voor Landbouw, Raad van Europa, van 2005 tot 2007
  • onderminister van Europese Zaken, van mei 2007 tot oktober 2007
  • minister van Landbouw, van 11 oktober 2007 tot 22 december 2008 (kabinet-Popescu-Tariceanu)
  • hoofd presidentiële commissie voor agrarische ontwikkelingsbeleid, van juli 2009 tot februari 2010
  • lid Europese Commissie, belast met landbouw en plattelandsontwikkeling, van 10 februari 2010 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)
  • speciaal adviseur internationale voedselveiligheid van de voorzitter van de Europese Commissie Juncker, van juli 2015 tot november 2015
  • minister-president van Roemenië, van 10 oktober 2015 tot 4 januari 2017 (zakenkabinet)
  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2019

5.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • fractievoorzitter Renew Europe, vanaf 19 juni 2019

6.

Nevenfuncties

vorige
  • studentenafgevaardige in de Senaat, Veterinair en Landbouwkundige Universiteit te Cluj-Napoca, van 1990 tot 1995
  • lid Beroepsvereniging "Agroecologia", vanaf 1995
  • lid onafhankelijke denktank "Groupe de Bruges" over het Europees landbouw- en plattelandsbeleid, vanaf 2000

7.

Opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • tuin- en wijnbouwkunde, Landbouw-Hogeschool te Simleu Silvinei, tot 1987

academische studie
  • tuinbouw, Veterinair en Landbouwkundige Universiteit te Cluj-Napoca, van 1989 tot 1994
  • landbouwkundige ontwikkeling ENSAR (École Nationale Supérieure agronomique de Rennes), van 1995 tot 1996
  • landbouwkunde, Universiteit van Montpellier, van 1996 tot 1997
  • landbouweconomie, ENSAM (École Nationale Supérieure Agronomique Montpellier), tot 2000

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven