r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

G.M.M.L. (Guy) Verhofstadt

foto G.M.M.L. (Guy) Verhofstadt
vergrootglas
bron: EP

Guy Verhofstadt (1953) is voorzitter van de Liberale fractie in het Europees Parlement. Hij was onder meer raadslid in Gent, voorzitter van de Partij voor de Vrijheid en later van Open VLD, de Vlaamse liberale partij. Voorts was Verhofstadt vice-eerste minister en minister van Begroting. In 1999-2008 leidde hij drie kabinetten; de eerste twee daarvan waren 'paarse' kabinetten van liberalen, sociaaldemocraten en groenen. Na de verkiezingen van 2007 leidde hij een half jaar een interim-kabinet.

in de periode 2009-heden: lid EP (niet-Nederlandse)

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Guy Maurice Marie Louise (Guy)

2.

Personalia

land
België

geboorteplaats en -datum
Dendermonde, 11 april 1953

3.

Partij/stroming

partij
  • PVV (Partij voor Vrijheid en Vooruitgang), tot 1992
  • Open VLD (Open Vlaamse Liberalen en Democraten), vanaf 1992

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid gemeenteraad van Gent, van 1976 tot 1985
  • voorzitter PVV-Jongeren, van 1976 tot 1982
  • voorzitter PVV, van 1982 tot 1985
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers, vanaf 1985
  • minister van Begroting en Wetenschappelijk Onderzoek en vice-eerste minister, van 28 november 1985 tot 9 mei 1988 (kabinetten-Martens VI en VII)
  • voorzitter PVV, van 1989 tot 1992
  • minister van Staat, vanaf 1995
  • voorzitter Open VLD, van 1997 tot 1999
  • minister-president van België, van 12 juli 1999 tot 20 maart 2008
  • lid gemeenteraad van Gent, vanaf 2006
  • interim-voorzitter Open VLD, vanaf 7 juni 2009
  • lid Europees Parlement, vanaf 2 juli 2009

5.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • fractievoorzitter ALDE (Europees Parlement), vanaf 14 juli 2009

6.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit van Gent

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in februari 2014 door de Europese liberalen gekandideerd voor het voorzitterschap van de Europese Commissie
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven