r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Drs. B. (Bas) Eickhout

foto Drs. B. (Bas) Eickhout
vergrootglas
bron: European Parliament 2019
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Bas Eickhout (1976) is sinds 14 juli 2009 lid van het Europees Parlement. Hij is vicefractievoorzitter van De Groenen/Vrije Europese Alliantie. Bij de Europese verkiezingen in 2014 was hij lijsttrekker van GroenLinks en in 2019 was hij dat opnieuw. De heer Eickhout maakt namens GroenLinks deel uit van de fractie-De Groenen/Vrije Europese Alliantie. Eerder was hij senior beleidsonderzoeker bij het Planbureau voor de leefomgeving. Hij houdt zich in het Europees Parlement voornamelijk bezig met milieu- en klimaatbeleid.

GroenLinks
in de periode 2009-heden: lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

(Bas)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groesbeek, 8 oktober 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

fractie Europees Parlement
Fractie De Groenen/Vrije Europese Alliantie

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • onderzoeker RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu), vanaf 2000
  • senior beleidsonderzoeker Milieu- en Natuur Planbureau (nu: Planbureau voor de Leefomgeving)
  • lid Europees Parlement, vanaf 14 juli 2009

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid (vanaf 2019 vicevoorzitter) commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, vanaf juli 2009
  • plaatsvervangend lid commissie landbouw en plattelandsontwikkeling, van juli 2009 tot juni 2014
  • lid delegatie voor de betrekkingen met de Verenigde Staten, vanaf september 2009
  • plaatsvervangend lid bijzondere commissie financiële, economische en sociale crisis, van 8 oktober 2009 tot 31 juli 2011
  • lid bijzondere commissie beleidsuitdagingen en begrotingsmiddelen voor een duurzame Europese Unie na 2013, van 17 juni 2010 tot 30 juni 2011
  • plaatsvervangend lid commissie economische en monetaire zaken, vanaf januari 2012
  • plaatsvervangend lid commissie vervoer en toerisme, van juli 2014 tot juli 2019
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met China, vanaf juli 2014
  • lid commissie emissiemetingen in de automobielsector, van 21 januari 2016 tot 4 april 2017
  • plaatsvervangend lid commissie begrotingscontrole, vanaf 11 juli 2019

7.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter scheikunde-studentenvereniging Sigma
  • voorzitter studentenfractie O.N.S., Algemene Studentenraad

8.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

9.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/12)
  • Werd in juli 2018 rapporteur wetgeving duurzaam beleggen
  • In november 2018 verkozen tot 'spitzenkandidat' van de Europese Groene Partij, samen met de Duitse Europarlementariër Ska Keller

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven