r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

L. (Lars) Lokke Rasmussen

foto L. (Lars) Lokke Rasmussen
vergrootglas

Lars Løkke Rasmussen (1964) is sinds 28 juni 2015 minister-president van Denemarken. Eerder was hij dat van 5 april 2009 tot 3 oktober 2011. In 2009 volgde tussentijds Anders Fogh Rasmussen op, na diens benoeming tot secretaris-generaal van de NAVO. Sinds 2015 leidt hij een liberaal minderheidskabinet. Løkke Rasmussen was parlementslid voor Venstre, de liberale partij, en tevens in drie opeenvolgende kabinetten minister van Binnenlandse Zaken en Volksgezondheid en van financiën. Hij leidt een minderheidscoalitie van liberalen, rechts-liberalen en conservatieven, met steun van de Deense Volkspartij.

in de periode 2009-heden: lid Europese Raad

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Lars)

2.

Personalia

land
Denemarken

geboorteplaats en -datum
Velje, 15 mei 1964

3.

Partij/stroming

partij
Venstre (Links) (liberale partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • zelfstandig consultant, van 1990 tot 1995
  • lid parlement (Folketing), vanaf 21 september 1994
  • burgemeester van de regio Frederiksborg Amt, van 1 januari 1998 tot 1 januari 2002
  • minister van Binnenlandse Zaken en Volksgezondheid, van 27 november 2001 tot 23 november 2007 (kabinetten-Fogh Rasmussen I en II)
  • minister van Financiën, van 23 november 2007 tot 5 april 2009 (kabinet-Fogh Rasmussen III)
  • minister-president van Denemarken, van 5 april 2009 tot 3 oktober 2011
  • lid Folketing
  • minister-president van Denemarken, vanaf 28 juni 2015

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit van Kopenhagen, tot 1992

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Als minister van Binnenlandse Zaken bracht hij een grootschalige bestuurlijke herindeling tot stand, waarbij het aantal gemeenten werd teruggebracht van 271 naar 98 en er vijf in plaats van veertien regionale besturen kwamen.
  • Als minister van Financiën kwam hij in februari 2009 met een voorstel voor een ingrijpende belastingherziening
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven