r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. C.D. (Dennis) de Jong

foto Dr. C.D. (Dennis) de Jong
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Dennis de Jong (1955) was van 14 juli 2009 tot 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement. Namens de SP maakte de heer De Jong deel uit van de Confederale Fractie Europees Unitair Links/Noords Groen Links. Hij was lid van de commissies interne markt en consumentenbescherming en begrotingscontrole. De heer De Jong promoveerde in 2000 op een proefschrift over vrijheid van godsdienst en levensovertuiging en was bijna zeven jaar adviseur op Buitenlandse Zaken voor mensenrechten en 'goed bestuur'. Hij was eerder onder meer diplomaat, ambtenaar op diverse ministeries en medewerker van zowel de Europese Commissie als van de Nederlandse vertegenwoordiging bij de EU in Brussel. In 2009 en 2014 was hij lijsttrekker van de SP bij de Europese verkiezingen.

SP
in de periode 2009-2019: lid Europees Parlement

1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelis Dingenis (Dennis)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Delft, 22 mei 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot 1995
  • SP (Socialistische Partij), vanaf 2002

fractie Europees Parlement
Confederale fractie Europees Unitair Links/Noord Groen Links

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • projectmanager "Wereldconferentie over strijd tegen corruptie en veiligstellen van integriteit", ministerie van Justitie, van 1 juli 1999 tot 1 september 2002
  • ambtenaar ministerie van Buitenlandse Zaken, adviseur Directie Mensenrechten en Vredesopbouw, van 1 september 2002 tot 1 maart 2009
  • lid Europees Parlement, van 14 juli 2009 tot 2 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid (vanaf 2011 plaatsvervangend) commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken, vanaf juli 2009
  • lid (tot 2011 plaatsvervangend) commissie interne markt en consumentenbescherming, vanaf juli 2009
  • lid commissie (tot 2014 plaatsvervangend) begrotingscontrole, vanaf juli 2009
  • lid delegatie voor de betrekkingen met de Zuidoost-Aziatische landen en de Associatie van Zuidoost-Aziatische staten (ASEAN), van september 2009 tot juni 2014
  • plaatsvervangend lid bijzondere commissie financiële, economische en sociale crisis, van 28 juli 2010 tot 10 juli 2011
  • plaatsvervangend lid bijzondere commissie beleidsuitdagingen en begrotingsmiddelen voor een duurzame Europese Unie na 2013, van 17 juni 2010 tot 30 juni 2011
  • lid speciale werkgroep inzake gedragscodes voor leden van het Europees Parlement, van maart 2011 tot december 2011
  • lid (sinds medio 2012 ondervoorzitter) bijzondere commissie georganiseerde misdaad, corruptie en witwassen, van maart 2012 tot 30 september 2013
  • lid (sinds eind 2016 plaatsvervangend) delegatie voor de betrekkingen met het Arabisch schiereiland, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid commissie emissiemetingen in de automobielsector, van 21 januari 2016 tot 4 april 2017

7.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid internationaal academisch netwerk over godsdienstvrijheid, vanaf 2007
  • lid Institute on Religion or Belief and Human Rights, vanaf december 2008 (medeoprichter)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

8.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

9.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/18)
  • schaduwrapporteur bij de kwijting van de EU begroting (inclusief alle instellingen) in 2016, 2017 en 2018
  • rapporteur over franchises in de detailhandel in 2017

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

10.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Promoveerde bij prof. Theo van Boven

uit de privésfeer
Was begin jaren '80 medeoprichter van een woongemeenschap in Voorburg voor 28 huishoudens, die eigen appartementen hadden en beschikten over een centrale ruimte.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven