r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Y. (Yves) Thibault de Silguy

foto Y. (Yves) Thibault de Silguy
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Yves Thibault de Silguy (1948) was lid van de Europese Commissie belast met economische zaken en financiën (commissie-Santer 1995-1999). Als eurocommissaris had hij veel bemoeienis met de introductie van de euro. Thibault de Silguy was ambtenaar, diplomaat en adviseur van de Franse eurocommissaris Ortoli en van de Franse minister-presidenten Chirac en Balladur.

in de periode 1995-1999: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Yves (Yves)

2.

Personalia

land
Frankrijk

geboorteplaats en -datum
Rennes, 22 juli 1948

3.

Partij/stroming

partij
rechts-liberaal, partijloos

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambtenaar directie economische en financiële zaken, ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1976 tot 1977
  • ambtenaar directie economische samenwerking, ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1977 tot 1981
  • raadadviseur van F.X. Ortoli, lid Europese Commissie, van januari 1981 tot januari 1985
  • economisch attaché, ambassade te Washington, van januari 1985 tot maart 1986
  • economisch adviseur Kabinet van minister-president Chirac, van maart 1986 tot mei 1988
  • directeur internationale zaken, staalbedrijf "Usinor-Sacilor", van september 1988 tot maart 1993
  • secretaris-generaal interministerieel comité OEES (Organisatie voor Europese Economische Samenwerking), van april 1993 tot januari 1995
  • adviseur Europese zaken, Kabinet van minister-president Balladur, van april 1993 tot januari 1995
  • lid Europese Commissie, belast met economische zaken, financiën, kredietwezen en investeringen en Eurostat, van 25 januari 1995 tot 17 september 1999 (commissie-Santer)
  • directeur internationale zaken van elektriciteits- en energiebedrijf "Suez Lyonnaise des Eaux", van januari 2000 tot 2002
  • lid Raad van Bestuur bouwonderneming "Vinci", van februari 2002 tot juni 2006
  • voorzitter Raad van Bestuur bouwonderneming "Vinci", vanaf juni 2006

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten, IEP (L'Institut d'études politiques de Paris), tot 1972
  • studie ENA (l'École nationale d'administration), tot 1976
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven