r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Prof. E.A. (Edoardo) Martino

foto Prof. E.A. (Edoardo) Martino
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Professor Edoardo Martini (1910-1999) was in de Europese Commissie-Rey belast met externe betrekkingen. Als lid van Italiaanse Christen-Democraten was hij in de jaren vijftig en zestig staatssecretaris en Kamerlid. Als hoogleraar doceerde hij in Rome filosofie en geschiedenis.

in de periode 1967-1970: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Edoardo Angelo (Edoardo)

2.

Personalia

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Alessandria, 20 april 1910

overlijdensplaats en -datum
Rome, 5 december 1999

3.

Partij/stroming

partij
DC (Democrazia Cristiana)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • hoogleraar filosofie en geschiedenis, Universiteit van Rome
  • staatssecretaris voor hulp aan veteranen en voormalige partizanen, van 31 mei 1947 tot 16 juli 1953 (kabinetten-De Gasperi IV, V, VI en VII)
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1948 tot 1963
  • staatssecretaris van Defensie, van 16 juli 1953 tot 8 februari 1954 (kabinetten-De Gasperi VIII, -Pella en -Fanfani I)
  • lid Europees Parlement, van 1958 tot 1967
  • staatssecretaris van Defensie, van 1 juli 1958 tot 23 maart 1960 (kabinet-Fanfani II en -Segni II)
  • staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, van 21 februari 1962 tot 4 december 1963 (kabinetten-Fanfani IV en -Leone I)
  • lid Europese Commissie, belast met externe betrekkingen, van 1 juli 1967 tot 1 juli 1970 (commissie-Rey)

5.

Opleiding

academische studie
  • filosofie en geschiedenis, Universiteit van Pisa

6.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Voerde namens commissie onderhandelingen over associatieverdragen met onder meer Oostenrijk, Griekenland en Spanje

uit de privésfeer
Vocht in de Tweede Wereldoorlog mee in het Italiaanse leger in Rusland, maar keerde in 1943 terug en werd toen actief in het verzet en bij de bevrijding van Italië

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven