r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Prof.Dr. R.G. (Ralf) Dahrendorf

foto Prof.Dr. R.G. (Ralf) Dahrendorf
vergrootglas
Bron: European Commission Audiovisual Library

Ralf Dahrendorf (1929-2009) was een vooraanstaande Duits-Britse socioloog, die vier jaar lid van de Europese Commissie was. Hij werd op 28-jarige leeftijd hoogleraar en was daarna voor de liberale FDP lid van het parlement van Baden-Württemberg en van de Duitse Bondsdag. In de Commissies-Malfatti/Mansholt was Dahrendorf commissaris voor externe betrekkingen en handel. In de Commissie-Ortoli had hij de portefeuille onderzoek, onderwijs en wetenschappen, maar na anderhalf jaar keerde hij terug naar de wetenschap. Naast hoogleraar in Londen, Konstanz en New York was hij rector van de Universiteit van Oxford. Hij kreeg in 1988 de Britse nationaliteit en was lid van het Hogerhuis.

in de periode 1970-1974: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Ralf Gustav (Ralf)

2.

Personalia

land
Duitsland

geboorteplaats en -datum
Hamburg, 1 mei 1929

overlijdensplaats en -datum
Keulen, 17 juni 2009

3.

Partij/stroming

partij
FDP (Freie Demokratische Partei, Vrije Democratische Partij), vanaf 1967 (liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • hoogleraar sociologie, Universiteiten van Hamburg, Tübingen en Konstanz, vanaf 1957
  • lid Landdag van Baden-Württemberg, van 1968 tot 28 oktober 1969
  • lid Bondsdag, van 28 oktober 1969 tot 25 augustus 1970
  • parlementair staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, van 22 oktober 1969 tot 2 juli 1970 (kabinet-Brandt)
  • lid Europese Commissie, belast met externe betrekkingen en handel, van 2 juli 1970 tot 6 januari 1973 (commissies-Malfatti en -Mansholt)
  • lid Europese Commissie, belast met onderzoek, wetenschap, onderwijs en Eurostat, van 6 januari 1973 tot 25 september 1974 (commissie-Ortoli)
  • hoogleraar sociologie, Londen School of Economics, van 1974 tot 1984
  • hoogleraar sociologie, Universteit van Konstanz, van 1984 tot 1986
  • hoogleraar Rusell Sage Foundation te New York, van 1986 tot 1987
  • rector St. Antony's College, Universiteit van Ofxord, van 1987 tot 1997
  • lid Hogerhuis, van 15 juli 1993 tot 17 juni 2009 (life peer)

5.

Opleiding

academische studie
  • filosofie en klassieke filologie (Dr.phil.), Universiteit van Hamburg, tot 1954
  • sociologie (Ph.D.), Londen School of Economics, tot 1957
  • habilitation Universiteit van Saarland te Saarbrücken, 1957

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was lid van de Rijksdag voor de SPD
  • Was aanvankelijk sociaaldemocraat

predicaten/adellijke titels
  • baron Dahrendorf of Clare Market, vanaf 1993
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven