r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

A.J.B. (António) Cardoso e Cunha

foto A.J.B. (António) Cardoso e Cunha
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

António Cardosa e Cunha (1933) is een Portugese christendemocraat die deel uitmaakte van de Europese Commissie. In de Commissie-Delors I had hij de portefeuille visserij. In de Commissie-Delors II was hij belast met onder meer energie, ondernemingen en toerisme. Cardosa e Cunha was lid van het Portugese parlement en daarna staatssecretaris van onder andere industriële vernieuwing en minister van Landbouw en Visserij.

in de periode 1985-1993: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

António José Baptista (António)

2.

Personalia

land
Portugal

geboorteplaats en -datum
Leiria, 28 januari 1933

3.

Partij/stroming

partij
PSD (Partido Social Democrata) (christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Vergadering van Afgevaardigden, van 1978 tot januari 1986
  • staatssecretaris van Buitenlandse Handel, van 7 september 1978 tot 15 september 1978 (kabinet-Nobre da Costra)
  • staatssecretaris van Industriële vernieuwing, van 11 juni 1979 tot 3 januari 1980 (kabinetten-Nobre da Costa, -Mota Pinto en -Pintassilgo)
  • minister van Landbouw en Visserij, van 3 januari 1980 tot 4 september 1981 (kabinetten-Sá Carneiro en -Pinto Balsemao)
  • lid Europese Commissie, belast met visserij, van 3 januari 1986 tot 6 januari 1989 (commissie-Delors I)
  • lid Europese Commissie, belast met energie, Euratom, toerisme, midden- en kleinbedrijf, personeel & organisatie en vertaalbureau, van 3 januari 1989 tot 6 januari 1993 (commissie-Delors II)

5.

Opleiding

academische studie
  • scheikunde
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven