r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Dr. C. (Cesidio) Guazzaroni

foto Dr. C. (Cesidio) Guazzaroni
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Cesidio Guazzaroni (1911-2004) was een Italiaanse ambtenaar en diplomaat, die als opvolger van Spinelli een half jaar lid was van de Europese Commissie. Guazzaroni was een fervent voorstander van de Europese samenwerking en speelde een belangrijke rol bij de totstandkoming van het Verdrag van Rome in 1958. Hij bleef tot hoge leeftijd betrokken bij de publieke zaak, onder andere als adviseur van president Pertini.

in de periode 1976-1977: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Cesidio)

2.

Personalia

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Loreto Aprutino, 5 januari 1911

overlijdensplaats en -datum
Rome, 2 oktober 2004

3.

Partij/stroming

partij
PLI (Partido Liberale Italiano, Italiaanse Liberale Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • student-assistent en docent, faculteit internationaal recht, Universiteit van Rome, van 1937 tot 1940
  • attaché ambassade in Berlijn, vanaf november 1940
  • attaché ambassade in Washington (na 1945)
  • attaché ambassade in Moskou, tot 1951
  • plaatsvervangend hoofd Kabinet van de minister van Buitenlandse Zaken, resp. Carlo Sforza, Alcide De Gasperi en Giuseppe Pella, van 1951 tot 1954
  • hoofd secretariaat Italiaanse delegatie naar de Intergouvernementele Conferentie van de Europese Gemeenschap en Euratom, van 1954 tot 1958
  • hoofd afdeling internationaal-economische samenwerking, van 1960 tot 1962
  • plaatsvervangend directeur, afdeling economische zaken, ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1962 tot 1967
  • directeur-generaal voor economische zaken (titel van 22 december 1972: ambassadeur), ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1971 tot 10 april 1976
  • lid Europese Commissie, belast met de industrie en technologie, van 13 juli 1976 tot 6 januari 1977 (commissie-Ortoli)
  • ambassadeur te Bern
  • adviseur voor Europese Zaken van president Pertini

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten en politicologie, Universiteit van Rome

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Speelde in de jaren vijftig een belangrijke rol bij de onderhandelingen over het Verdrag van Rome tot oprichting van de E.E.G.
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven