r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

M. (Michel) Rasquin

De Luxemburgse sociaaldemocraat Michel Rasquin (1899-1958) was enkele maanden lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Hallstein was hij tot zijn dood verantwoordelijk voor het vervoersbeleid. Rasquin was aanvankelijk journalist en later Kamerlid en burgemeester van Esch-zur-Alzette.

in de periode 1958: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Michel)

2.

Personalia

land
Luxemburg

geboorteplaats en -datum
Pétange, 19 september 1899

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 27 april 1958

3.

Partij/stroming

partij
LSAP (Lëtzebuerger Sozialistech Aarbechterpartei, Luxemburgse Sociaaldemocratische Arbeiderspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • redacteur "Escher Tageblatt", vanaf 1945
  • chef-redactie tijdschrift "Vérité"
  • voozitter LSAP, tot 1951
  • lid Raad van State, van december 1945 tot juli 1948
  • lid Kamer van Afgevaardigden, vanaf 1948
  • burgemeester van Esch-sur-Alzette, van 10 april 1949 tot juli 1951
  • minister van Economische Zaken en Wederopbouw, van 3 juli 1951 tot januari 1958 (kabinetten-Dupong en -Bech)
  • lid Europese Commissie, belast met vervoer, van 1 januari 1958 tot 27 april 1958 (commissie-Hallstein I)
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven