r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

L. (Lambert) Schaus

foto L. (Lambert) Schaus
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Lambert Schaus (1908-1976) volgde in 1958 de overleden Michel Rasquin op als Luxemburgs lid van de Europese Commissie. Tot 1967 beheerde hij de portefeuille vervoer. Schaus was advocaat en Kamerlid en na 1945 onder meer minister van Economische Zaken, staatsraad en ambassadeur.

in de periode 1958-1967: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Lambert (Lambert)

2.

Personalia

land
Luxemburg

geboorteplaats en -datum
Luxemburg (stad), 18 januari 1908

overlijdensplaats en -datum
Luxemburg (stad), 10 augustus 1976

3.

Partij/stroming

partij
CSV (Chrëschtlech Sozial Vollekspartei) (christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat, vanaf 1932
  • voorzitter Vereniging Jonge Balie, van 1937 tot 1938
  • lid gemeenteraad van Luxemburg, 1940
  • dwangarbeider in Duitse interneringskampen, van 1941 tot 1944
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1945 tot 1946
  • minister van Economische Zaken en Voedselvoorziening, van 29 augustus 1946 tot 1 maart 1947 (nationaal kabinet-Dupong)
  • minister van Economische Zaken en Leger, van 1 maart 1947 tot 14 juli 1948 (kabinet-Dupong/Schaus)
  • lid Raad van State, van 1948 tot januari 1953
  • ambassadeur te Brussel, van januari 1953 tot juni 1958
  • lid Europese Commissie, belast met vervoer, van 18 juni 1958 tot 1 juli 1967 (commissies-Hallstein I en II)
  • hoofd permanente vertegenwoordiging van Luxemburg bij de NAVO, van 1967 tot 1973

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit van Parijs
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven