r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

R. (René) Steichen

foto R. (René) Steichen
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

René Steichen (1942) is een Luxemburgse christendemocraat, die twee jaar de Landbouwportefeuille beheerde in de Europese Commissie. Steichen was eerder onder meer Kamerlid en staatssecretaris en minister van Landbouw. Hij kwam met voorstellen voor hervorming van de financiering van het Europese landbouwbeleid. Ook nam hij steunmaatregelen voor zwakkere plattelandsgebieden.

in de periode 1993-1995: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(René)

2.

Personalia

land
Luxemburg

geboorteplaats en -datum
Diekirch, 27 november 1942

3.

Partij/stroming

partij
CSV (Chrëschtlech Sozial Vollekspartei) (christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat
  • burgemeester van Diekirch, van 1974 tot 1984
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1979 tot december 1992
  • staatssecretaris van Landbouw en Wijnbouw, van 20 juli 1984 tot 14 juli 1989 (kabinet-Santer I)
  • minister van Landbouw, Wijnbouw en Plattelandsontwikkeling, van 14 juli 1989 tot 9 december 1992 (kabinet-Santer II)
  • lid Europese Commissie, belast met landbouw, van 6 januari 1993 tot 25 januari 1995 (commissie-Delors III)
  • lid Raad van Bestuur telecombedrijf SES Global, vanaf 1 juni 1995

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten

6.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Kwam in 1993 met strengere regels voor het vervoer van dieren. Er komt een verplichte rustperiode en verplichte onderbrekingen voor voederen en drenken van dieren. Verder worden er standaarden ingevoerd voor de beschikbare ruimte tijdens het transport.
  • Kondigde in 1994 maatregelen aan tegen overproduktie van rund- en varkensvlees in de Europese Gemeenschap
  • Kondigde in 1994 een herziening van het stelsel aan waarbij landen met een zwakke munt automatisch profiteerden van de revaluatie van sterkere munten. Dit had geleid tot voortdurende stijging van Europese landbouwsubsidies.
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven