r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

R. (Raymond) Vouel

foto R. (Raymond) Vouel
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Raymond Vouel (1923-1987) was een Luxemburgse sociaaldemocraat, die in 1976 tussentijds lid werd van de Commissie-Ortoli en daarna vier jaar Europees commissaris voor mededinging in de Commissie-Jenkins was. Hij begon zijn loopbaan als journalist en was daarna staatssecretaris en vicepremier en minister van Financiën in een centrumlinks-kabinet.

in de periode 1976-1981: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Raymond (Raymond)

2.

Personalia

land
Luxemburg

geboorteplaats en -datum
Rumelange, 8 april 1923

overlijdensplaats en -datum
Luxemburg (stad), 12 februari 1987

3.

Partij/stroming

partij
LSAP (Lëtzebuerger Sozialistech Aarbechterpartei, Luxemburgse Sociaaldemocratische arbeiderspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • journalist
  • staatssecretaris van Gezondheidszorg, Arbeid en Sociale Verzekering, van 15 juli 1964 tot 6 februari 1968 (kabinetten-Werner I en II)
  • minister van Financiën en viceminister-president, van 15 juni 1974 tot 21 juli 1976 (kabinet-Thorn)
  • lid Europese Commissie, belast met mededinging en personeel & organisatie, van 19 juli 1976 tot 6 januari 1977 (commissie-Ortoli)
  • lid Europese Commissie, belast met mededinging, van 6 januari 1977 tot 6 januari 1981 (commissie-Jenkins)

5.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Nam eind 1976 de portefeuille sociale zaken over van de afgetreden P.J. Hillery
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven