r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

G. (Giuseppe) Caron

foto G. (Giuseppe) Caron
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

De christendemocraat Giuseppe Caron (1904) werd in 1959 lid van de Europese Commissie. In de Commissies-Hallstein was hij belast met interne markt. Daarvoor was hij senator en staatssecretaris. In 1963 keerde hij terug naar de Italiaanse politiek en in 1969-1970 was hij minister van Begroting in het tweede kabinet-Rumor.

in de periode 1959-1963: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

Giuseppe (Giuseppe)

2.

Personalia

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Treviso, 24 februari 1904

overlijdensplaats en -datum
Treviso, 3 maart 1998

3.

Partij/stroming

partij
DC (Democrazia Cristiana, christendemocraten)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • werkzaam in de chemische industrie
  • lid Senaat, van 1948 tot 1972
  • vicepresident Kamer van Koophandel van Italië, vanaf 1952
  • staatssecretaris voor Openbare Werken, van 6 juli 1955 tot 15 mei 1957 (kabinet-Segni)
  • staatssecretaris voor Burgerluchtvaart, van 19 mei 1957 tot 15 februari 1959 (kabinetten-Zoli en -Fanfani II)
  • lid Europese Commissie, belast met interne markt, van 24 november 1959 tot 15 mei 1963 (commissies-Hallstein I en II; vicevoorzitter vanaf 1962)
  • staatssecretaris van Begroting, van 4 december 1963 tot 24 juni 1968 (kabinetten-Moro I, II en III)
  • staatssecretaris van Begroting, van 12 december 1968 tot 14 februari 1969 (kabinet-Rumor I)
  • minister van Begroting en Economische Programma, van 5 augustus 1969 tot 27 maart 1970 (kabinet-Rumor II)

5.

Opleiding

academische studie
  • economie

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Hij was tijdens de oorlog actief in het verzet

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven