r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

L. (Lorenzio) Natali

foto L. (Lorenzio) Natali
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Lorenzio Natali (1922-1989) was een Italiaanse christendemocraat die zitting had in drie opvolgende Europese Commissies. Hij begon zijn loopbaan als advocaat en werd in 1948 Kamerlid. In de jaren vijftig was hij enkele keren staatssecretaris en nadien minister van onder meer Openbare Werken en Landbouw. Natali was als eurocommissaris onder meer belast met milieu, relaties met de landen rond de Middellandse Zee en ontwikkelingssamenwerking. Hij speelde een belangrijke rol bij de besprekingen over toetreding van Spanje en Portugal tot de Europese Gemeenschap.

in de periode 1977-1995: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Lorenzio (Lorenzio)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
volledige naam is: Natali Pierucci Bondicchi

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Florence, 2 oktober 1922

overlijdensplaats en -datum
Rome, 19 augustus 1989

3.

Partij/stroming

partij
DC (Democrazia Cristiana)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat
  • assessor (wethouder) van l'Aquila
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1 juni 1948 tot 6 oktober 1976
  • staatssecretaris voor Pers en Informatie, bij het kabinet van de minister-president, van 6 juli 1955 tot 19 mei 1957 (kabinet-Segni I)
  • staatssecretaris van Financiën, van 19 mei 1957 tot 15 februari 1959 (kabinetten-Zoli en -Fanfani II)
  • staatssecretaris van Begroting, van 25 maart 1960 tot 22 juli 1964 (kabinetten-Tambroni, -Fanfani III en IV, -Leone I en -Moro I)
  • minister van Koopvaardij, van 23 februari 1966 tot 24 juni 1968 (kabinet-Moro III)
  • minister van Openbare Werken, van 24 juni 1968 tot 12 december 1968 (kabinet-Leone II)
  • minister van Toerisme en Recreatie, van 12 december 1968 tot 5 augustus 1969 (kabinet-Rumor I)
  • minister van Openbare Werken, van 5 augustus 1969 tot 27 maart 1970 (kabinet-Rumor II)
  • minister van Land- en Bosbouw, van 27 maart 1970 tot 7 juli 1973 (kabinetten-Rumor III, -Colombo en -Andreotti I en II)
  • lid Europese Commissie, belast met uitbreiding, milieu en nucleaire veiligheid, van 6 januari 1977 tot 6 januari 1981 (Commissie-Jenkins)
  • lid Europese Commissie, belast met uitbreiding, Mediterrane aangelegenheden en voorlichting, van 6 januari 1981 tot 6 januari 1985 (Commissie-Thorn)
  • lid Europese Commissie, belast met uitbreiding en ontwikkelingssamenwerking (Commissie-Delors I), van 6 januari 1985 tot 6 januari 1989

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten

6.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Was aan het einde van de Tweede Wereldoorlog actief als vrijwilliger in het Italiaanse Bevrijdingsleger
  • Was in de periode 1977-1979 tevens belast met zaken rond de eerste rechtstreekse verkiezingen van het Europees Parlement
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven