r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

F.M. (Franco Maria) Malfatti

foto F.M. (Franco Maria) Malfatti
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Franco Maria Malfatti (1927-1991) was in de jaren 1970-1972 voorzitter van de Europese Commissie. De christendemocraat Malfatti was Kamerlid en een jaar minister in twee opvolgende kabinetten. Tijdens zijn voorzitterschap werden verdere stappen gezet naar vorming van een interne Europese markt en werden onderhandelingen gevoerd over toetreding van Denemarken, Noorwegen, Ierland en het Verenigd Koninkrijk. Na zijn voorzitterschap werd Malfatti opnieuw minister.

in de periode 1970-1972: voorzitter Europese Commissie

1.

Voornamen (roepnaam)

(Franco Maria)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
volledige achternaam: Malfatti di Monte Tretto

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Rome, 13 juni 1927

overlijdensplaats en -datum
Rome, 10 december 1991

3.

Partij/stroming

partij
DC (Democrazia Cristiana) (christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • journalist
  • hoofd politiek bureau van DC
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1958 tot 1970
  • minister voor Staatsondernemingen, van 5 augustus 1969 tot 23 maart 1970 (kabinet-Rumor II)
  • minister van Posterijen en Telecommunicatie, van 27 maart 1970 tot 19 juni 1970 (kabinet-Rumor III)
  • voorzitter Europese Commissie, van 2 juli 1970 tot 2 maart 1972
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1972 tot 1989
  • minister van Onderwijs, van 7 juli 1973 tot 11 maart 1978 (kabinetten-Rumor IV en V, -Moro IV en V en -Andreotti III)
  • minister van Financiën, van 11 maart 1978 tot 4 augustus 1979 (kabinet-Andreotti IV en V)
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 4 augustus 1979 tot 14 januari 1980 (kabinet-Cossinga I)
  • minister zonder portefeuille, van 14 januari 1980 tot 4 april 1980 (kabinet-Cossinga I)
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven