r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

G. (Guido) Colonna di Paliano

foto G. (Guido) Colonna di Paliano
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Guido Colonna di Paliano (1908-1982) was een vooraanstaande Italiaanse diplomaat van adellijke afkomst, die tussen 1964 en 1970 lid van de Europese Commissie was. Colonna was plaatsvervangend secretaris-generaal van de OESO en de NAVO. In 1964 kreeg hij in de Commissie-Hallstein II de post interne markt. In de Commissie-Rey was hij belast met industrie.

in de periode 1964-1970: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Guido)

2.

Personalia

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Napels, 16 april 1908

overlijdensplaats en -datum
Napels, 27 januari 1982

3.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • viceconsul van Italië in Canada, van mei 1934 tot mei 1937
  • ambassadeur in Oslo, vanaf december 1958
  • plaatsvervangend directeur politieke zaken, ministerie van Buitenlandse Zaken
  • plaatsvervangend secretaris-generaal OESO (Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling), tot 1962
  • plaatsvervangend secretaris-generaal NAVO (Noord-Atlatische Verdragsorganisatie), van 1962 tot 1964
  • lid Europese Commissie, belast met interne markt, van 30 juli 1964 tot 1 juli 1967 (commissie-Hallstein II)
  • lid Europese Commissie, belast met industrie, van 2 juli 1967 tot 8 mei 1970 (commissie-Rey)
  • directeur warenhuisketen "Rinascente", vanaf mei 1970

4.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit van Napels, tot 1930

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Hij was gehuwd met een Russin

6.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd te New York, 8 juni 1938

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven