r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

F.M. (Filippo Maria) Pandolfi

foto F.M. (Filippo Maria) Pandolfi
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Filippo Maria Pandolfi (1927) is een Italiaanse christendemocraat, die in de tweede Commissie-Delors de portefeuilles wetenschap, onderzoek, telecommunicatie en informatiemaatschappij beheerde. Pandolfi was lange tijd lid van het Italiaanse parlement en bekleedde diverse kabinetsposten. Zo was hij minister van Financiën in de kabinetten-Moro IV en V en minister van Land- en Bosbouw in de kabinetten-Craxi, -Fanfani VI en -Goria.

in de periode 1995-1999: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Filippo Maria (Filippo Maria)

2.

Personalia

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Bergamo, 1 november 1927

3.

Partij/stroming

partij
DC (Democrazia Cristiana)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • werkzaam bij een uitgeverij van studieboeken
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1968 tot 1989 (voor het district Brescia-Bergamo)
  • staatssecretaris van Financiën, van 23 november 1974 tot 29 juli 1976 (kabinetten-Moro IV en V)
  • minister van Financiën, van 29 juli 1976 tot 11 maart 1978 (kabinet-Andreotti III)
  • minister van de Schatkist, van 11 maart 1978 tot 18 oktober 1980 (kabinetten-Andreotti IV en V en -Cossiga I en II)
  • minister van Industrie, Handel en Midden- en Kleinbedrijf, van 20 december 1980 tot 28 juni 1981 (kabinet-Forlani)
  • minister van Industrie, Handel en Midden- en Kleinbedrijf, van 1 december 1982 tot 4 augustus 1983 (kabinet-Fanfani V)
  • minister van Land- en Bosbouw, van 4 augustus 1983 tot 13 april 1988 (kabinetten-Craxi I en II, -Fanfani VI en -Goria)
  • lid Europese Commissie, belast met wetenschap, onderzoek, technologische vernieuwing, telecommunicatie en informatiemaatschappij, van 6 januari 1989 tot 6 januari 1993 (commissie-Delors II)

5.

Opleiding

academische studie
  • filosofie, Katholieke Universiteit van Milaan

6.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • Trok in 1992 samen met zijn collega Dondelinger bijna f. 2 miljard uit om de invoering van HDTV te stimuleren. Daarmee moest het gebruik van de nieuwe techniek door programmamakers, studiobedrijven en satelliet- en kabelexploitanten worden bevorderd.
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven