r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Dr. R. (Raniero) Vanni d'Archirafi

foto Dr. R. (Raniero) Vanni d'Archirafi
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Raniero Vanni d'Archirafi (1931) was vier jaar in de Europese Commissie belast met de portefeuille institutionele hervormingen, interne markt en ondernemingen. Hij was daarvoor diplomaat en adviseur van de Italiaanse regering.

in de periode 1995-1999: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Raniero)

2.

Personalia

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Genève, 7 juni 1931

3.

Partij/stroming

partij
partijloos

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambassadeur te Madrid, van 1984 tot 1987
  • ambassadeur te Bonn, van 1987 tot 1989
  • directeur-generaal voor Economische Zaken, adviseur van minister-president Andreotti, van juli 1989 tot juni 1992
  • directeur-generaal voor Politieke Zaken, adviseur van minister-president Amato, van juni 1992 tot januari 1993
  • lid Europese Commissie, belast met institutionele hervormingen, interne markt, financiële diensten, ondernemingen, midden- en kleinbedrijf, van 6 januari 1993 tot 25 januari 1995 (commissie-Delors III)

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit van Rome, tot 1954

6.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • Maakte zich sterk voor goedkoper onderling betalingsverkeer tussen banken in de Europese Unie
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven