r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

G. (Grigorios) Varfis

foto G. (Grigorios) Varfis
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

De Griekse socialist Grigorios Varfis (1927) was als lid van de Europese Commissie belast met onder meer consumentenbescherming en regionaal beleid. In het eerste kabinet-Papandreou was Varfis onderminister van Buitenlandse Zaken. In die functie speelde hij in 1983 een half jaar een belangrijke rol bij het Griekse voorzitterschap van de EG. Ook had hij zitting in het Europees Parlement.

in de periode 1985-1989: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Grigorios (Grigorios)

2.

Personalia

land
Griekenland

geboorteplaats en -datum
Athene, 2 januari 1927

overlijdensplaats en -datum
10 september 2017

3.

Partij/stroming

partij
PASOK (Panellinio Sosialistiko Kinima, Panhelleense Socialistische Beweging)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • onderminister van Buitenlandse Zaken (belast met Europese Zaken), van 29 oktober 1981 tot 15 januari 1982 (kabinet-Papandreou I)
  • lid Europees Parlement, van 24 juli 1984 tot 6 januari 1985
  • lid Europese Commissie, tot 1 januari 1986 belast met regionaal beleid en relaties met het Europees Parlement, daarna met structuurfondsen en consumentenbescherming, van 6 januari 1985 tot 6 januari 1989 (commissie-Delors I)

5.

Opleiding

academische studie
  • politicologie, Universiteit van Athene
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven