r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

G. (Giorgios) Contogeorgis

foto G. (Giorgios) Contogeorgis
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Giorgios Contogeorgis (1922) was de eerste Griek in de Europese Commissie. In de Commissie-Thorn (1981-1985) was hij verantwoordelijk voor vervoer, visserij en toerisme. Als lid van de conservatief-liberale Nea Dimokratia maakte Contogeorgis deel uit van het kabinet-Rallis en speelde hij een belangrijke rol bij de onderhandeling over toetreding van Griekenland tot de EG. Na zijn Brusselse periode was hij minister van Economie en Toerisme.

in de periode 1981-1985: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Giorgios)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook vermeld als G. Kontogeorgis

land
Griekenland

geboorteplaats en -datum
Tinos, 21 november 1912

overlijdensplaats en -datum
Athene, 9 november 2009

3.

Partij/stroming

partij
ND (Nea Dimokratia, Nieuwe Democratie) (conservatief-liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambtenaar ministerie van Economie en Handel, van 1941 tot 1952
  • directeur buitenlandse handel en externe economische betrekkingen, ministerie van Handel, van 1952 tot 1964
  • directeur-generaal, ministerie van Handel, van 1964 tot 1967
  • ambteloos, van 1967 tot 1974
  • secretaris-generaal Griekse Bureau voor Toerisme, van augustus 1974 tot november 1974
  • staatssecretaris voor economische coördinatie en planning, van november 1974 tot 1977
  • lid Parlement, van 1977 tot 1981
  • minister zonder portefeuille, voor betrekkingen met de Europese Gemeenschap, van 10 mei 1980 tot 10 januari 1981 (kabinet-Rallis I)
  • lid Europese Commissie, belast met vervoer, visserij en toerisme, van 6 januari 1981 tot 6 januari 1985 (commissie-Thorn)
  • minister van Nationale Economie en Toerisme, van 12 oktober 1989 tot 23 november 1989 (kabinet-Grivas)
  • minister van Nationale Economie en Toerisme, van 13 februari 1990 tot 11 april 1990 (kabinet-Zolotas)

5.

Opleiding

academische studie
  • politieke en economische wetenschappen, Universiteit van Athene
  • studie in de Verenigde Staten, van 1957 tot 1958
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven