r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Ch. (Christos) Papoutsis

Christos Papoutsis (1953) is een Griekse socialist, die in de Commissie-Santer belast was met energie en toerisme. Hij bekleedde diverse functies in de Griekse socialistische partij PASOK en was lid van het Europees Parlement. Na zijn EU-commissariaat was Papoutsis anderhalf jaar minister voor Koopvaardij in het kabinet-Simitis.

in de periode 1995-1999: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Christos (Christos)

2.

Personalia

land
Griekenland

geboorteplaats en -datum
Larissa, 11 april 1953

3.

Partij/stroming

partij
PASOK (Panellinio Sosialistiká Kínima, Panhelleense Socialistische Beweging)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid partijbestuur PASOK, van 1977 tot 2005
  • secretaris Jeugdbeweging van PASOK, van 1978 tot 1981
  • voorzitter Nationale Griekse Studentenbond, van 1978 tot 1980
  • adviseur voor openbaar bestuur, Kabinet van de minister-president, van 1981 tot 1984
  • lid Europees Parlement, van 24 juli 1984 tot 24 januari 1995
  • internationaal secretaris PASOK, van 1988 tot 1994
  • lid dagelijks bestuur PASOK, van 1995 tot 2003
  • lid Europese Commissie, belast met energie, Euratom, midden- en kleinbedrijf en toerisme, van 25 januari 1995 tot 17 september 1999 (commissie-Santer)
  • lid Kamer van Afgevaardigden, vanaf 10 april 2000 (voor het district Athene)
  • minister voor Koopvaardij, van 14 april 2000 tot 24 oktober 2001 (kabinet-Simitis III)
  • minister voor Burgerbescherming (politie, veiligheidsdienst, burgerdefensie), vanaf 7 september 2010 (kabinetten-Papandreou I en II en kabinet-Papademos)

5.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • vicefractievoorzitter PES Europees Parlement, van 1987 tot 1994

6.

Opleiding

academische studie
  • economie, Nationale en Cappadosische Universiteit te Athene
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven