r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. F. (Fritz) Hellwig

foto Dr. F. (Fritz) Hellwig
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Fritz Hellwig (1912) is een Duitse christendemocraat, die na diverse functies op economisch gebied lid van de Hoge Autoriteit van de EGKS en lid van de Europese Commissie werd. In die Commissie was hij belast met onderzoek en wetenschap. Hellwig speelde een belangrijke rol bij de economische wederopbouw van Duitsland en had zes jaar zitting in de Bondsdag.

in de periode 1967-1970: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

Fritz (Fritz)

2.

Personalia

land
Duitsland

geboorteplaats en -datum
Saarbrücken, 3 augustus 1912

3.

Partij/stroming

partij
  • Zentrum (katholieke partij)
  • CDU (Christlich Demokratische Union Deutschlands), vanaf 1947

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • voorzitter Kamer van Handel en Industrie te Saarbrücken, van 1933 tot 1939
  • hoofd Staatswirtschaftsarchiv, van 1933 tot 1939
  • docent Lerarenopleiding, van 1937 tot 1939
  • directeur Organisatie voor de Metaalindustrie te Düsseldorf, van 1939 tot 1940
  • hoofd Samenwerkende Metaalbedrijven in Zuid-West Duitsland, van 1940 tot 1943
  • krijgsgevangene, van 1943 tot 1947
  • lid Economische Raad in Düsseldorf en Duisburg, van 1947 tot 1951
  • directeur Deutsche Industrieinstitut te Keulen, van 1951 tot 1959
  • lid Bondsdag, van september 1953 tot 1 december 1959
  • lid Europees Parlement, van 25 februari 1959 tot 15 september 1959
  • lid Hoge Autoriteit van de EGKS (Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal), van 1 december 1959 tot 1 juli 1967
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met onderzoek, wetenschap en technologie, van 2 juli 1967 tot 1 juli 1970 (commissie-Rey)

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter commissie voor Economische Zaken (Bondsdag), van september 1956 tot 1 december 1959

6.

Opleiding

academische studie
  • filosofie, economie en geschiedenis (Dr.phil), Universiteiten van Marburg, Berlijn en Wenen, tot 1933
  • habilitation, 1936
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven