r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

A.Ch.J. (Christopher) Soames

foto A.Ch.J. (Christopher) Soames
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Christopher Soames (1920-1987) was een Britse conservatief, die in de Commissie-Ortoli de portefeuille externe betrekkingen beheerde. Voordat hij Europees commissaris werd, was hij lid van het Lagerhuis, minister in de kabinetten-MacMillan en -Douglas Home en ambassadeur in Parijs. Als Lord Soames leidde hij twee jaar de conservatieven in het Hogerhuis. Als (laatste) Gouverneur speelde hij een rol in het beëindigen van het blanke minderheidsbewind in Rhodesië. Hij was een schoonzoon van Winston Churchill.

in de periode 1973-1977: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Arthur Christopher John (Christopher)

2.

Personalia

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Penn, 12 oktober 1920

overlijdensplaats en -datum
Odiham, 16 september 1987

3.

Partij/stroming

partij
Conservative Party (Conservatieven)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • militair attaché te Parijs, vanaf 1946
  • lid Lagerhuis, van maart 1950 tot april 1966 (voor het district Bedford)
  • parlementair privésecretaris van sir. Winston Churchill, van 1952 tot 1955
  • financeel secretaris van Marine, van 18 januari 1957 tot 17 januari 1958
  • minister van Oorlog, van 17 januari 1958 tot 27 juli 1960 (kabinet-MacMillan)
  • minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, van 27 juli 1960 tot 16 oktober 1964 (kabinetten-MacMillan en -Douglas Home)
  • schaduwminister van Buitenlandse Zaken, van 1965 tot april 1966
  • ambassadeur in Parijs, van 1968 tot 1972
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met externe betrekkingen, van 6 januari 1973 tot 6 januari 1977 (commissie-Ortoli)
  • lid Hogerhuis, van 1979 tot 16 september 1987 (life peer in 1978)
  • Lord President of the Council en leider van de Conservatieven in het Hogerhuis, van 5 mei 1979 tot 14 september 1981
  • interim-Gouverneur van Zuid-Rhodesië, van 1979 tot 1980

officiersrangen
tweede luitenant Coldstream Guards, vanaf 1939

5.

Opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • officiersopleiding Royal Military College
  • officiersopleiding Sandhurst

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • In de Tweede Wereldoorlog was hij actief in Italië, Frankrijk en Noord-Afrika
  • Hij was sinds 1947 gehuwd met de jongste dochter van sir Winston Churchill
  • Zijn vader was officier en landeigenaar
  • Vader van Nicolas Soames, parlementslid

predicaten/adellijke titels
  • baron Soames of Fletching

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd te Londen, 11 februari 1947

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven