r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

F.A. (Arthur) Cockfield

foto F.A. (Arthur) Cockfield
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Lord Cockfield (1916-2007) was een Brits conservatief politicus, die tot de vertrouwelingen van premier Thatcher behoorde. Hij was ambtenaar, ondernemer en regeringsadviseur en kreeg in 1979 als lid van het Hogerhuis diverse regeringsfuncties. In 1982 werd hij minister van Handel. In de Europese Commissie had hij de portefeuille interne markt en belastingen. Zijn in 1985 uitgebrachte Witboek stond aan de basis van maatregelen die tot de gemeenschappelijke Europese markt hebben geleid.

in de periode 1985-1989: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Francis Arthur (Arthur)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Lord Cockfield

opmerkingen over de naam en/of titel
Uitspraak van zijn naam is 'Kofield'

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Horsham, 28 september 1916

overlijdensplaats en -datum
Oxford, 8 januari 2007

3.

Partij/stroming

partij
Conservative Party (Conservatieven)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambtenaar Inland Revenue (Dienst Directe Belastingen), vanaf 1938
  • directeur Statistiek, Inland Revenue, van 1945 tot 1952
  • financieel directeur farmaceutisch bedrijf "Boots Company", van 1952 tot 1961
  • voorzitter Raad van Bestuur farmaceutisch bedrijf "Boots Company", van 1961 tot 1967
  • economisch en fiscaal adviseur van het conservatieve Lagerhuislid (vanaf 1970 minister) Ian Macleod, van 1968 tot 1970
  • economisch en fiscaal adviseur van minister Antony Barber, van 1970 tot 1973
  • voorzitter Prijzencommissie, van 1973 tot 1977 (toezicht op prijsstijgingen)
  • lid Hogerhuis, van april 1978 tot januari 1985 (life peer)
  • staatssecretaris van de schatkist, van mei 1979 tot 6 april 1982 (kabinet-Thatcher)
  • minister van Handel, van 6 april 1982 tot 11 juni 1983 (kabinet-Thatcher)
  • Chancellor of the Duchy of Lancaster (minister zonder portefeuille, economisch adviseur van premier Thatcher), van 11 juni 1983 tot 11 september 1984 (kabinet-Thatcher)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met interne markt, belastingen en douane, van 6 januari 1985 tot 6 januari 1989 (commissie-Delors I)
  • consultant accountantskantoor "Peat, Marwick en McLintock"

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten en economie (LL.B, B.Sc), London School of Economics

6.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • Presenteerde in 1985 een witboek over verdere invoering van de interne markt in 1992. In dit witboek staan de maatregelen die nodig zijn voor totstandkoming van de interne markt. Hiertoe moeten productnormen worden gestandaardiseerd, moeten belastingen worden gelijkgetrokken en moet nationale wetgeving worden aangepast. Administratieve verplichtingen aan de binnengrenzen zullen verdwijnen. In totaal zijn een kleine 300 EG-besluiten nodig.
  • Kwam in 1988 met een ontwerp-richtlijn over het onbelemmerd werven van klanten en verrichten van transacties door banken in de EG-lidstaten
  • Kwam in 1988 met een ontwerp-richtlijn over het openstellen van de markt voor het aanbieden en afsluiten van verzekeringspolissen

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was officier en overleed in 1916 bij de Slag aan de Somme

predicaten/adellijke titels
  • Baron Cockfield of Dover, vanaf april 1978
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven