r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Ch.S. (Christopher) Tugendhat

foto Ch.S. (Christopher) Tugendhat
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Christopher Tugendhat (1937) is een Brits conservatief politicus, die lid was van twee Europese Commissie. In de Commissies-Jenkins en -Thorn was hij verantwoordelijk voor onder meer de begroting en het financieel toezicht. Tugendhat was aanvankelijk journalist en werd in 1970 lid van het Lagerhuis. Na zijn Brusselse periode bekleedde hij enkele hoge ambtelijke functies en in 1991 werd hij lid van het Hogerhuis.

in de periode 1977-1985: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Christopher Samuel (Christopher)

2.

Personalia

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Wenen, 23 februari 1937

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek (opgevoed)

3.

Partij/stroming

partij
Conservative Party (Conservatieven)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • journalist "Financial Times", van 1960 tot 1970
  • lid Lagerhuis, van juni 1970 tot januari 1977 (voor het district Londen en Westminster, vanaf 1974 voor Londen en Westminister South)
  • lid Europese Commissie, belast met begroting, financiële controle, financiële instellingen en personeel & organisatie, van 6 januari 1977 tot 6 januari 1981 (commissie-Jenkins)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met belastingen, begroting, financiële controle en financiële instellingen, van 6 januari 1981 tot 6 januari 1985 (commissie-Thorn)
  • voorzitter Royal Institute for International Affairs, van 1986 tot 1995
  • voorzitter Civil Aviation Authority, van 1986 tot 1991
  • lid Hogerhuis, vanaf 15 oktober 1993 (life peer)
  • kanselier University of Bath, vanaf 1998

5.

Opleiding

academische studie
  • London School of Economics, Universiteit van Londen

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was afkomstig uit Oostenrijk

predicaten/adellijke titels
  • baron Tugendhat of Widdington
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven