r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

P.M. (Peter) Schmidhuber

foto P.M. (Peter) Schmidhuber
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Peter Schmidhuber (1931) was in de periode 1987-1995 lid van de drie Europese Commissies onder leiding van Jacques Delors. Aanvankelijk was hij belast met economische zaken en regionaal beleid. Vanaf 1989 had hij de portefeuille begroting en financieel toezicht. Schmidhuber zat namens de Beierse CSU in de Duitse Bondsdag en was medewerker van Franz-Josef Strauss. Hij was tevens minister in de deelstaatregering van Beieren.

in de periode 1987-1995: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Peter)

2.

Personalia

land
Duitsland

geboorteplaats en -datum
München, 15 december 1931

3.

Partij/stroming

partij
CSU (Christlich-Soziale Union in Bayern) (christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid gemeenteraad van München, van 1960 tot 1966
  • ambtenaar ministerie van Financiën van Beieren, van 1961 tot 1966
  • lid Bondsdag, van oktober 1965 tot oktober 1969
  • advocaat te München, van 1966 tot 1978
  • lid Bondsdag, van december 1972 tot 6 december 1978
  • lid Landdag van Beieren, van oktober 1978 tot 1987
  • particulier secretaris van Franz-Josef Strauss
  • minister voor federale en Europese aangelegenheden van de deelstaat Beieren, van oktober 1978 tot september 1987
  • lid Bondsraad, van oktober 1978 tot september 1987 (voor Beieren)
  • lid Europese Commissie, belast met economische zaken, regionaal beleid en Eurostat, van 22 september 1987 tot 6 januari 1989 (commissie-Delors I)
  • lid Europese Commissie, belast met begroting en financieel toezicht, van 6 januari 1989 tot 6 januari 1993 (commissie-Delors II)
  • lid Europese Commissie, belast met begroting, financieel toezicht, antifraudebeleid en cohesiefondsen, van 6 januari 1993 tot 25 januari 1995 (commissie-Delors III)
  • lid Raad van Bestuur Bundesbank, van 1995 tot 1999

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten en economie, Ludwig-Maximilians-Universität te München, van 1951 tot 1960
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven