r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

E.E. (Edgard) Pisani

foto E.E. (Edgard) Pisani
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Edgar Pisani (1918) is een gematigd linkse Franse politicus, die drie jaar lid was van de Europese Commissie. Hij werd in 1981 tussentijds lid als opvolger van Cheysson en was belast met ontwikkelingssamenwerking. Pisani was in de jaren veertig en vijftig ambtenaar, regionaal bestuurder en senator. In de jaren zestig was hij in Gaullistische kabinetten minister van Landbouw en later van Bouwnijverheid. Hij was voorts als sociaaldemocraat lid van het Europees Parlement. Als krachtig Landbouwminister speelde hij begin jaren zestig met Mansholt een belangrijke rol bij het in gang zetten van het Europese landbouwbeleid.

in de periode 1981-1984: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Edgard Edouard (Edgard)

2.

Personalia

land
Frankrijk

geboorteplaats en -datum
Tunis, 9 oktober 1918

3.

Partij/stroming

partij
  • Group de la Gauches démocratiques, van 1954 tot 1961 (centrumlinks)
  • MPR (Mouvement pour la réforme) (behoorde in 1967 tot de Union démocratique pour la Ve République)
  • PS (Parti Socialiste), vanaf 1974

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • chef Kabinet van de prefect van politie, 1944
  • directeur Kabinet van de minister van Binnenlandse Zaken, 1946
  • directeur Bureau van Nationale Defensie, van 1946 tot 1947
  • préfect Haute-Loire, van 1946 tot 1947
  • préfect Haute-Marne, van 1 december 1947 tot februari 1954
  • lid Senaat, van 1954 tot 1961
  • minister van Landbouw, van 24 augustus 1961 tot 8 januari 1966 (kabinetten-Debré en -Pompidou I en II)
  • burgemeester van Montrieul-Bellay, van 1965 tot 1975
  • minister van Bouwnijverheid, van 8 januari 1966 tot 8 april 1967 (kabinet-Pompidou III)
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1967 tot 1968
  • minister van Bouwnijverheid en Huisvesting, van 8 april 1967 tot 31 mei 1968 (kabinet-Pompidou IV)
  • lid Senaat, van 1974 tot 1981
  • lid Europees Parlement, van 13 maart 1978 tot 17 juli 1979
  • lid Europees Parlement, van 24 oktober 1979 tot 26 mei 1981
  • lid Europese Commissie, belast met ontwikkelingssamenwerking, van 26 mei 1981 tot 3 december 1984 (commissie-Thorn)
  • Hoge Commissaris voor Nieuw-Caledonië, van 1988 tot 1995

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Met 1 meter 93 en een forse baard een opvallende verschijning

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven