r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

P. (Poul) Dalsager

foto P. (Poul) Dalsager
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Poul Dalsager (1929-2001) volgde in 1981 de overleden Deense Eurocommissaris Gundelach op. In de Commissie-Thorn (1981-1985) had hij de portefeuille landbouw. In die functie nam hij maatregelen tegen de overproductie van zuivel (superheffing). Verder deed hij voorstellen over vermindering van de uitgaven voor landbouw op de Europese begroting. Voor hij commissaris werd, was Dalsager sociaaldemocratisch parlementslid en minister van Landbouw in drie opvolgende kabinetten.

in de periode 1981-1985: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Poul)

2.

Personalia

land
Denemarken

geboorteplaats en -datum
Hirtshals, 5 maart 1929

overlijdensplaats en -datum
Hjorring, 2 mei 2001

3.

Partij/stroming

partij
SD (Socialdemokratiet)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Parlement (Folketinget), vanaf 1964
  • lid Europees Parlement, van 1973 tot 1974
  • minister van Landbouw en Visserij, van 13 februari 1975 tot 26 februari 1977 (kabinet-Jorgensen II)
  • minister van Landbouw, van 26 februari 1977 tot 30 augustus 1978 (kabinet-Jorgensen II)
  • minister van Landbouw en Visserij, van 26 oktober 1979 tot 20 januari 1981 (kabinet-Jorgensen IV)
  • lid Europese Commissie, belast met landbouw, van 20 januari 1981 tot 6 januari 1985 (commissie-Thorn)
  • burgemeester van Hjorring

5.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • Kwam in 1981 met het voorstel om een naast de bestaande 'medeverantwoordelijkheidsheffing' ook een strafheffing (superheffing) voor te veel geproduceerde melk in te voeren.
  • Kaartte als commissaris de lagere gasprijzen voor Nederlandse tuinders aan, die als een verkapte vorm van ongeoorloofde overheidssubsidies werd gezien
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven