r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Prof. A. (Albert) Coppé

foto Prof. A. (Albert) Coppé
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Albert Coppé (1911-1999) was een Belgische christendemocraat die na hoogleraar, Kamerlid en minister te zijn geweest zowel deel uitmaakte van de Hoge Autoriteit van de EGKS als van de Europese Commissie. Als Europees commissaris had hij onder meer begroting, kredietverlening en investeringen in zijn portefeuille.

in de periode 1967-1973: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

(Albert)

2.

Personalia

land
België

geboorteplaats en -datum
Brugge, 26 november 1911

overlijdensplaats en -datum
Tervuren, 30 maart 1999

3.

Partij/stroming

partij
CVP (Christelijke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • hoogleraar economie, Katholieke Universiteit van Leuven, van 1941 tot 1982
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers, van 1946 tot augustus 1952
  • minister van Openbare Werken, van 8 juni 1950 tot 16 augustus 1950 (kabinet-Duvieusart)
  • minister van Economische Zaken en Middenstand, van 16 augustus 1950 tot 15 januari 1952 (kabinet-Pholien)
  • minister van Wederopbouw, van 15 januari 1952 tot 9 augustus 1952 (kabinet-Van Houtte)
  • vicevoorzitter Hoge Vertegenwoordiging van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, van augustus 1952 tot 1 juli 1967
  • lid Europese Commissie, belast met kredietverlening en investeringen, begroting en financiële controle en voorlichting, van 2 juli 1967 tot 6 januari 1973 (commissies-Rey, -Malfatti en -Mansholt)

5.

Opleiding

academische studie
  • economie, Katholieke Universiteit van Leuven, van 1929 tot 1940
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven