r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

H. (Henning) Christophersen

foto H. (Henning) Christophersen
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

De Deense liberaal Henning Christophersen (1939) had tien jaar zitting in de drie Europese Commissies onder leiding van Jacques Delors. Hij werd op 31-jarige leeftijd lid van het Deense parlement en was minister van Buitenlandse Zaken en van financiën. Christophersen was als commissaris vier jaar belast met begroting en daarna met economische zaken en financiën.

in de periode 1985-1995: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Henning (Henning)

2.

Personalia

land
Denemarken

geboorteplaats en -datum
Kopenhagen, 8 november 1939

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 31 december 2016

3.

Partij/stroming

partij
Venstre (liberale partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Parlement (Folketinget), van 1971 tot 1984
  • voorzitter Venstre, van 1977 tot 1984
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 30 augustus 1978 tot 26 oktober 1979 (kabinet-Jorgensen III)
  • minister en viceminister-president van Financiën, van 10 september 1982 tot 23 juli 1984 (kabinet-Schlüter I)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met begroting, financieel toezicht en personeel & organisatie, van 6 januari 1985 tot 6 januari 1989 (commissies-Delors I)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met economische zaken, financiën, structuurfondsen en Eurostat, van 6 januari 1989 tot 6 januari 1993 (commissie-Delors II)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met economische zaken, financiën, monetaire zaken, kredietwezen en investeringen en Eurostat, van 6 januari 1993 tot 25 januari 1995 (commissie-Delors III)
  • lid Raad van Bestuur Danske Bank Group, vanaf 1996

5.

Opleiding

academische studie
  • politicologie (kandidaat), Universiteit van Kopenhagen, tot 1965
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven