r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

H. (Henri) Rochereau

foto H. (Henri) Rochereau
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Henri Rochereau (1908-1999) maakte tussen 1962 en 1970 deel uit van de Europese Commissie. Als commissaris voor ontwikkelingssamenwerking speelde hij een voorname rol bij de onderhandelingen over associatieverdragen met de EEG. Rochereau was ondernemer en senator. Na zijn Brusselse periode was hij voorzitter van de belangenorganisatie van Franse havensteden.

in de periode 1962-1970: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Henri)

2.

Personalia

land
Frankrijk

geboorteplaats en -datum
Chantonnay, 25 maart 1908

overlijdensplaats en -datum
Parijs, 25 januari 1999

3.

Partij/stroming

partij
conservatief, partijloos

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • gerechtsbeambte
  • vervoersondernemer
  • lid algemene raad, kanton Essarts
  • lid Senaat, van december 1946 tot 28 juni 1959 (voor de Venée)
  • minister van Landbouw, van 28 mei 1959 tot 24 augustus 1961 (kabinet-Debré)
  • lid Europese Commissie, belast met de betrekkingen met ontwikkelingslanden, van 10 januari 1962 tot 1 juli 1970 (commissies-Hallstein II en -Rey)
  • president AGPF (l'Association des Grands Ports Français), van 1970 tot 1986

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Steunde bij de presidentsverkiezingen van 1988 de extreem-rechtse kandidaat Le Pen
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven