r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Prof. R.O.J. (Raymond) Barre

foto Prof. R.O.J. (Raymond) Barre
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Raymond Barre (1924-2007) was een Franse econoom en politicus, die zes jaar de portefeuille economische zaken en financiën beheerde in de Europese Commissie. Hij speelde een belangrijke rol bij de voorbereidingen van het Europees Monetair Systeem. Barre was hoogleraar in Parijs en ambtenaar. Na zijn periode in de Europese Commissie was hij minister en ten tijde van president Giscard d'Estaing minister-president. Hij was tevens zes jaar burgemeester van Lyon.

in de periode 1967-1973: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Raymond Octave Joseph (Raymond)

2.

Personalia

land
Frankrijk

geboorteplaats en -datum
Saint-Denis (La Réunion), 12 april 1924

overlijdensplaats en -datum
Parijs, 25 augustus 2007

3.

Partij/stroming

partij
partijloos, conservatief-liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • hoogleraar economie, Universiteit van Caen, van 1953 tot 1959 (niet direct aanvaard)
  • wetenschapper l'Institut des hautes études te Tunis, 1954
  • hoogleraar economie, L'Institut d'études politiques de Paris, van 1959 tot 1967
  • directeur Kabinet van de minister van Industrie en Handel, van 1959 tot 1962
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met economische zaken, financiën en Eurostat, van 2 juli 1967 tot 6 januari 1973 (commissies-Rey, -Malfatti en -Mansholt)
  • hoogleraar economie, Sorbonne Universiteit te Parijs, van 1973 tot 1976
  • lid Raad van Bestuur Nationale Bank van Frankrijk, van 1973 tot januari 1976
  • minister van Buitenlandse Handel, van 12 januari 1976 tot 25 augustus 1976 (kabinet-Chirac)
  • minister-president, van 25 augustus 1976 tot 13 mei 1981
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1978 tot 2002
  • burgemeester van Lyon, van 19 juni 1995 tot 25 maart 2001
  • president L'Institut d'études politiques de Paris, vanaf 1995

5.

Opleiding

academische studie
  • economische wetenschappen, Cité internationale universitaire de Paris, tot 1950
  • politieke wetenschappen, L'Institut d'études politiques de Paris, 1950

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Sympatisant van de UDF (l'Union pour la démocratie française, de Unie voor de Franse democratie), de centrumrechtse samenwerking bij de presidentsverkiezingen in 1974 en 1981
  • Was in 1988 Gaullistisch kandidaat bij de presidentsverkiezingen. Werd in de eerste verkiezingsronde derde.

wetenswaardigheden
  • Ontwierp als EG-commissaris het Plan-Barre over eenmaking van de Europese economische en monetaire politiek
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven