r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Drs. P. (Peter) van Dalen

foto Drs. P. (Peter) van Dalen
vergrootglas
bron: European Parliament 2019
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Peter van Dalen (1958) is sinds 14 juli 2009 lid van het Europees Parlement. Hij maakt deel uit van de fractie van de Europese Volkspartij. De heer Van Dalen was lijsttrekker van ChristenUnie/SGP bij de Europese verkiezingen van 2009, 2014 en 2019. Hij was hoofdinspecteur-directeur bij de Toezichtseenheid Binnenvaart van de Inspectie Verkeer en Waterstaat. Daarvoor was hij onder meer medewerker van Europarlementariër Van der Waal en lid van de gemeenteraad van Houten. De heer Van Dalen houdt zich in het Europees Parlement met name bezig met vervoer, godsdienstvrijheid in het EU buitenland beleid, de euro(crisis) en het visserijbeleid. Hij is vicevoorzitter van de Visserijcommissie.

ChristenUnie
in de periode 2009-heden: lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

(Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwijndrecht, 3 september 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RPF (Reformatorische Politieke Federatie)
  • ChristenUnie

fractie Europees Parlement
  • Fractie van Europese Conservatieven en Hervormers, van 2009 tot juli 2019
  • Fractie van de Europese Volkspartij, vanaf juli 2019

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • plaatsvervangend directeur divisie luchtvaart, Inspectie Verkeer en Waterstaat, van 1 november 2001 tot 1 juli 2005
  • hoofdinspecteur-directeur, toezichtseenheid binnenvaart, Inspectie Verkeer en Waterstaat te Rotterdam, van 1 juli 2005 tot 1 juni 2009 (toezicht gevaarlijke stoffen en milieu)
  • lid Europees Parlement, vanaf 14 juli 2009

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid (tussen 2009 en 2014 ondervoorzitter) commissie vervoer en toerisme, van juli 2009 tot juli 2019
  • plaatsvervangend lid commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, van juli 2009 tot juni 2014
  • lid delegatie voor de betrekkingen met India, vanaf september 2009
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met Zuid-Afrika, van september 2009 tot juni 2014
  • plaatsvervangend lid commissie sociale zaken en werkgelegenheid, van november 2009 tot maart 2012
  • plaatsvervangend lid commissie industrie, onderzoek en energie, van maart 2012 tot juni 2014
  • lid (sinds 2019 ondervoorzitter) commissie visserij, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid delegatie Zuid-Aziatische landen, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid bijzondere commissie fiscale rulings en andere maatregelen van vergelijkbare aard of met vergelijkbaar effect (TAXE 1 en 2), van 12 februari 2015 tot augustus 2016
  • lid commissie mensenrechten, vanaf 11 juli 2019
  • plaatsvervangend lid commissie buitenlandse zaken, vanaf 11 juli 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/10)
  • was schaduwrapporteur over het voorstel voor een gebruikersheffing op zware vrachtwagens
  • was schaduwrapporteur voor de richtlijn over scheepsafval (bracht in 2018 verslag uit)

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • was als student medewerker van RPF-Tweede Kamerlid Meindert Leerling op het gebied van ontwikkelingssamenwerking en gezondheidszorg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven