r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Drs. J. (Judith) Sargentini

foto Drs. J. (Judith) Sargentinivergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com .

Judith Sargentini (1974) is sinds 14 juli 2009 lid van het Europees Parlement. Zij maakt namens GroenLinks deel uit van de fractie-De Groenen/Vrije Europese Alliantie. Mevrouw Sargentini was fractievoorzitter van GroenLinks in de gemeenteraad van Amsterdam. Verder was zij actief in de Landelijke Studentenvakbond en in organisaties op het gebied van internationale samenwerking. Voorts was zij lobbyist voor eerlijke handel en mensenrechten en actief op voorlichtingsgebied. Mevrouw Sargentini was lijsttrekker van GroenLinks bij de Europese Verkiezingen van 2009. Zij houdt zich in het Europees Parlement voornamelijk bezig met burgerlijke vrijheden.

GroenLinks
in de periode 2009-heden: lid Europees Parlement

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Judith (Judith)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 13 maart 1974

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

fractie Europees Parlement
Fractie De Groenen/Vrije Europese Alliantie

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • communicatiemedewerker, Stichting Studentenchipkaart, van september 1996 tot juni 1997
  • freelance verslaglegging (rapporten van conferenties)
  • duolid gemeenteraad van Amsterdam, van 1999 tot maart 2002
  • projectmedewerker Stichting Europa Centrum te 's-Gravenhage, van januari 2000 tot februari 2000
  • internationaal campagnecoördinator "Fatal Transactions", van maart 2001 tot oktober 2003
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 14 maart 2002 tot 10 juni 2009
  • lobbyist NiZA (Nederlands Instituut voor Zuidelijk Afrika), van november 2003 tot augustus 2007
  • consultant "Eurostep", van november 2007 tot juli 2009
  • lid Europees Parlement, vanaf 14 juli 2009

5.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU
  • was in 2009 mede-indiener van een (verworpen) resolutie waarin beperking van de persvrijheid in Italië door de regering-Berlusconi werd veroordeeld.
  • werd door Foundation Max van der Stoel uitgeroepen tot European Fair Politician of the Year 2012-2013 voor haar inzet voor eerlijk beleid ten opzichte van ontwikkelingslanden
  • hoofd EU-waarnemingsmissie in Mozambique bij de verkiezingen van oktober 2014, lid waarnemingsmissie bij verkiezingen in Burundi, mei 2015, en hoofd EU-waarnemingsmissie in Tanzania, oktober 2015
  • legde als schaduwrapporteur bij een aantal voorstellen de nadruk op de gevolgen van mogelijke maatregelen voor ontwikkelingslanden
  • schaduwrapporteur bij het Europese cloudinitiatief
  • schaduwrapporteur bij enkele verslagen en voorstellen op het terrein van migratie en het terugkeerbeleid
  • rapporteur bij het voorstel over het voorkomen van witwassen en het financieren van terrorisme
  • Bracht in 2018 als rapporteur van het Europees Parlement een kritisch rapport uit over de staat van de democratie in Hongarije

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was onderwijzer en later directeur van een basisschool

woonplaats
Amsterdam

e-mailadres
judith.sargentini@europarl.europa.eu

7.

Publicaties/bronnen

publicaties
  • tweewekelijkse column in "Linker", blad van GroenLinks Amsterdam
  • diverse artikelen in dagbladen en tijdschriften

literatuur/documentatie
Perdiep Ramesar, "Lijsttrekker GroenLinks fel en ecologisch", Trouw, 11 februari 2009

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven