r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

A. (Anders) Fogh Rasmussen

foto A. (Anders) Fogh Rasmussen
vergrootglas

Anders Fogh Rasmussen (1953) was in 2009-2014 secretaris-generaal van de NAVO. Tussen 2001 en 2009 leidde hij als minister-president drie opvolgende Deense kabinetten. Rasmussen werd in 1978 voor Venstre, de Deense liberale partij, lid van het Parlement. Hij werd vrijwel direct na zijn studie politiek actief. In de kabinetten-Schlüter (1987 tot eind 1992) was hij minister van Begroting. Vanaf 1989 was hij tevens voorman van Venstre.

in de periode 2001-2014: lid Europese Raad, secretaris-generaal NAVO

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Anders)

2.

Personalia

land
Denemarken

geboorteplaats en -datum
Ginnerup (Jutland), 26 januari 1953

3.

Partij/stroming

partij
Venstre (Links) (liberale partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • consulent organisatie voor het midden- en kleinbedrijf, van 1978 tot 1987
  • lid Parlement (Folketing), van 1 oktober 1978 tot april 2009
  • minister van Belastingen, van 10 september 1987 tot 18 december 1990 (kabinetten-Schlüter II en III)
  • partijleider Venstre, van 1989 tot april 2009
  • minister van Economische Zaken en Belastingen, van 18 december 1990 tot 19 november 1992 (kabinet-Schlüter IV)
  • minister-president van Denemarken, van 27 november 2001 tot 5 april 2009
  • secretaris-generaal van de NAVO (Noord-Atlantische Verdrags Organisatie), van 1 augustus 2009 tot 1 oktober 2014

5.

Opleiding

academische studie
  • economie, Universiteit van Aarhus, tot 1978

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Moest in 1992 aftreden als minister nadat hij het parlement onvolledig had geïnformeerd over 'creatief boekhouden' op zijn departement. Hij ontkende overigens de beschuldiging.
  • Is wielerliefhebber en beklom l'Alpe d'Huez
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven