r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

V.V. (Vladimir) Poetin

foto V.V. (Vladimir) Poetin
vergrootglas

Vladimir Poetin (1952) is sinds 7 mei 2012 president van de Russische Federatie. Eerder was hij dat in de periode 1999-2008. In de jaren 2008-2012 was hij premier. Poetin begon zijn loopbaan bij de Russische geheime dienst en werkte met name in de DDR. Vanaf 1991 kreeg hij bestuurlijke en administratieve functies in Sint Petersburg en was hij een naaste medewerker van president Jeltsin. Ook leidde hij nog enige tijd de nieuwe geheime dienst van Rusland.

in de periode 2008-heden: deelnemer G8-top

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Vladimir Vladimirovitsj (Vladimir)

2.

Personalia

land
Russische Federatie

geboorteplaats en -datum
Leningrad (Sovjet-Unie), 7 oktober 1952

3.

Partij/stroming

partij
  • Communistische Partij van de Sovjet-Unie, tot 1991
  • partijloos (geen lid van Verenigd Rusland)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • officier (hoogste rang: majoor) bij de geheime dienst KGB, van 1975 tot 1991 (werkzaam in de DDR, belast met verhoor van dissidenten en spionnen)
  • adviseur Stadsparlement van Leningrad, van 1990 tot 1991
  • hoofd stedelijk comité voor buitenlandse betrekkingen van Leningrad, van 1991 tot 1992
  • viceburgemeester van Sint Petersburg, van 1992 tot 1994
  • eerste viceburgemeester van Sint Petersburg, van 1994 tot juni 1996 (plaatsvervanger van burgemeester Sobczak)
  • medewerker campagne Boris Jeltsin, presidentsverkiezing 1996
  • plaatsvervangend leider beheersorganisatie van het Kremlin, van augustus 1996 tot maart 1997
  • plaatsvervangend hoofd Kanselarij van president Jeltsin, van maart 1997 tot mei 1998
  • plaatsvervangend hoofd van de presidentiële administratie, van mei 1998 tot juli 1998
  • hoofd geheime dienst FSB, van 25 juli 1998 tot augustus 1999
  • secretaris Veiligheidsraad van de Russische Federatie, van 26 maart 1999 tot 31 december 1999
  • minister-president van de Russische Federatie, van augustus 1999 tot 31 december 1999
  • president van de Russische Federatie, van 31 december 1999 tot 7 mei 2008
  • minister-president van de Russische Federatie, van 8 augustus 2008 tot 7 mei 2012
  • president van de Russische Federatie, vanaf 7 mei 2012

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten Universiteit van Leningrad

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Volgde in 1984/1985 een opleiding aan de hoofdschool van de KGB
  • Was in 1995 betrokken bij de organisatie van de campagne van "Ons Huis Rusland" bij de verkiezingen voor de Doema
  • Werd in 1999 door president Jeltsin aangewezen als diens opvolger
  • Won op 26 maart 2000 de presidentsverkiezingen en werd op 16 maart 2004 herkozen
  • Zijn privévermogen werd in 2007 geschat op 40 miljard dollar
  • Op 4 maart 2012 werd hij opnieuw gekozen tot president. Hij kreeg bijna 64 procent van de stemmen.
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven