r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

J.G. (Gordon) Brown Ph.D MP

foto J.G. (Gordon) Brown Ph.D MP
vergrootglas

Gordon Brown (1951) was van juni 2007 tot mei 2010 minister-president van het Verenigd Koninkrijk. Hij was leider van de Labour Party. Sinds 1983 is hij lid van het Britse Lagerhuis. Brown begon zijn loopbaan als docent en journalist. In 1997-2007 was hij minister van Financiën in de kabinetten-Blair. Daarmee was hij de langstzittende minister van Financiën uit de moderne Britse geschiedenis.

in de periode 2007-2010: regeringsleider/staatshoofd EU-land, deelnemer G8-top

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

James Gordon (Gordon)

2.

Personalia

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Govan, Glasgow, 20 februari 1951

3.

Partij/stroming

partij
Labour Party (Arbeiderspartij) (sociaaldemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • rector University of Edinburgh, van 1972 tot 1975
  • docent politicologie, Glasgow College of Technology, van 1976 tot 1980
  • journalist Scottish Television, van 1980 tot 1983
  • lid Lagerhuis, vanaf juni 1983 (tot 2005 voor het district Dunfermline en daarna voor Kirkcaldy en Cowdenbrath)
  • minister van Financiën (Chancellor of the Exchequer), van 2 mei 1997 tot 27 juni 2007
  • minister-president van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland, van 27 juni 2007 tot 11 mei 2010 (tevens First Lord of the Treasury en minister voor Ambtenarenzaken)

5.

Opleiding

academische studie
  • geschiedenis, University of Edinburgh, van 1967 tot 1972

promotie
  • geschiedenis (Ph.D), University of Edinburgh, 1982 (dissertatie "The Labour Party and Political Change in Scotland 1918-1929")

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Zijn vader was predikant
  • Verloor in 1994 de strijd om het leiderschap van Labour van Tony Blair
  • Werd op het congres van Labour op 24 juni 2007 gekozen tot opvolger van Tony Blair; hij was de enige kandidaat
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven