r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Laatste nieuws: 

C. (Connie) Hedegaard

foto C. (Connie) Hedegaard
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

De Deense Connie Hedegaard (1960) was in 2010-2014 lid van de Europese Commissie belast met klimaatactie. Zij werd in 1984 als het toen jongste lid uit de geschiedenis voor de Conservatieve Volkspartij gekozen tot parlementslid. In 1990 stapte zij over naar de journalistiek en werd zij achtereenvolgens dagbladjournaliste, directeur van het radionieuws en presentatrice van een actualiteitenprogramma. In 2004 keerde mevrouw Hedegaard terug in de politiek als minister van Milieu. In 2007-2009 was zij minister van Klimaat en Energie. In november-december 2009 was zij minister voor de VN-Klimaatconferentie van Kopenhagen.

in de periode 2010-2014: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Connie (Connie)

2.

Personalia

land
Denemarken

geboorteplaats en -datum
Holbæk, 15 september 1960

3.

Partij/stroming

partij
Det Konservative Folkeparti (De Conservatieve Volkspartij, conservatief-liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Folketinget (parlement), van 1984 tot 1990
  • journalist bij dagblad "Berlingske Tidende", van 1990 tot 1994
  • directeur Radioavisen (radionieuws), Deense Omroeporganisatie DR, van 1994 tot 1998
  • presentatrice actualiteitenprogramma "Deadline", tv-zender DR2, van 1998 tot 2004
  • minister van Milieu, van 2 augustus 2004 tot 23 november 2007 (kabinetten-Fogh Rasmussen I en II)
  • minister voor Noordse samenwerking, van 18 februari 2005 tot 23 november 2007 (kabinetten-Fogh Rasmussen I en II)
  • lid Folketinget (parlement), van 2005 tot december 2009
  • minister van Klimaat en Energie, van 23 november 2007 tot 24 november 2009 (kabinetten-Fogh Rasmussen III en -Lokke Rasmussen)
  • minister voor de VN-Klimaatconferentie in Kopenhagen, van 24 november 2009 tot 20 december 2010 (kabinet-Lokke Rasmussen)
  • lid Europese Commissie, belast met klimaatactie, van 10 februari 2010 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter Atlantische Vereniging van Jonge Politieke Leiders, vanaf 1985
  • lid Vertegenwoordigend Lichaam van de Deense Atlantische Commissie, vanaf 1986
  • lid Raad van Stichting "Demokratifonden" (Stichting voor Democratie), van 1990 tot 1995
  • lid Raad van Bestuur Centrum voor technologische ondersteuning van het onderwijs, van 1995 tot 1998
  • lid Comité voor Publieksvoorlichting, van 1996 tot 1997
  • voorzitter Centrum voor culturele samenwerking met ontwikkelingslanden, van 1998 tot 2001
  • lid Stichting "Jaar 2000", van 1999 tot 2000
  • voorzitter Raad voor het Ontwikkelingsfonds van het ministerie van Cultuur, van 2001 tot 2002

6.

Opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • journalistieke opleiding

academische studie
  • literatuur en geschiedenis, Universiteit van Kopenhagen, tot 1991

7.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Was in het parlement woordvoerster defensie

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven