r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Dr. A.D. (Angela) Merkel

foto Dr. A.D. (Angela) Merkel
vergrootglas

Angela Merkel (1954) is sinds 22 november 2005 bondskanselier van Duitsland. Zij is scheikundige en werkte als wetenschapper in de DDR. In 1990 werd zij voor de CDU lid van de Bondsdag. In 1991-1994 was Angela Merkel minister voor vrouwen- en jeugdzaken en in 1994-1998 minister van milieu. In 2000 volgde zij Helmut Kohl op als voorzitter van de CDU. In 2005-2009 leidde zij een coalitiekabinet van CDU/CSU en SPD. Sinds oktober 2009 voert zij een kabinet aan met de FDP.

in de periode 2005-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land, deelnemer G8-top

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Angela Dorothea (Angela)

2.

Personalia

land
Duitsland

geboorteplaats en -datum
Hamburg, 17 juli 1954

3.

Partij/stroming

partij
CDU (Christlich Demokratische Union)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • wetenschappelijk medewerker, Zentralinstitut für Physikalische Chemie (Akademie der Wissenschaften) te Berlijn-Adlershof, van 1978 tot februari 1990
  • plaatsvervangend woordvoerder kabinet-De Maizière (DDR), van april 1990 tot 3 oktober 1990
  • raadadviseur Bundespresse- und Informationsamt, van oktober 1990 tot 20 december 1990
  • lid Bondsdag, vanaf 20 oktober 1990
  • minister voor Vrouwen- en Jeugdzaken, van 18 januari 1991 tot 17 november 1994 (kabinet-Kohl III)
  • minister voor Milieu, Natuurbescherming en Reactorveiligheid, van 17 november 1994 tot 27 oktober 1998 (kabinet-Kohl IV)
  • secretaris-generaal CDU, van 7 november 1998 tot 10 april 2000
  • voorzitter CDU, vanaf 10 april 2000
  • bondskanselier, vanaf 22 november 2005

5.

Opleiding

academische studie
  • scheikunde, Karl Marx-Universiteit te Leipzig, van 1973 tot juni 1978

promotie
  • natuurwetenschappen (scheikunde), 8 januari 1986

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd eind 2012 met bijna 98 procent van de stemmen herkozen tot voorzitter van het CDU
  • Ontving in 2013 een eredoctoraat van de Radboud Universiteit Nijmegen voor haar "internationale maatschappelijke verdiensten, haar inzet voor Europa en haar visie op het belang van wetenschap"

uit de privésfeer
  • Werd geboren als Angela Kasner
  • Dochter van een Lutherse predikant, wiens gezin sinds 1954 in de DDR woonde. Werd in 1989 actief in de Burgerbeweging "Demokratische Aufbruch" in de DDR.
  • Haar moeder was lerares Engels en Latijn
  • Is gehuwd met Joachim Sauer, maar voert nog de achternaam van haar eerste echtgenoot
  • Was actief lid van de FDJ (Freien Deutschen Jugend), de officiële socialistische jeugdbeweging van de DDR
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven