r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

J.T. (Jyrki) Katainen

foto J.T. (Jyrki) Katainen
vergrootglas

De Fin Jyrki Katainen (1971) is sinds 16 juli 2014 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Juncker heeft hij de portefeuille banen, groei, investeringen en concurrentievermogen en is hij vicevoorzitter. In 2014 was hij in de Commissie-Barroso II tijdelijk belast met economische en monetaire zaken. Katainen was in 2011-2014 minister-president van Finland en leider van de conservatief-nationale Nationale Coalitiepartij (Kokoomus). In de periode 2007-2011 was hij minister van Financiën en vicepremier.

in de periode 2011-heden: lid Europese Commissie, vicevoorzitter Europese Commissie, regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornamen (roepnaam)

Jyrki Tapani (Jyrki)

2.

Personalia

land
Finland

geboorteplaats en -datum
Siilinjärvi, 14 oktober 1971

3.

Partij/stroming

partij
Kok (Kansallinen Kokoomus, Nationale Coalitiepartij) (conservatief-liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • parttime leraar
  • lid gemeenteraad van Siilinjärvi, vanaf 1993
  • lid Parlement (Eduskunta), vanaf 1999 (voor district Noord-Savonia)
  • medewerker publieke omroep (YLE), van 2003 tot 2005
  • voorzitter Kokoomus, van 2004 tot 16 juni 2014
  • minister van Financiën en vice-ministerpresident, van 19 april 2007 tot 23 juni 2011 (kabinetten-Vanhanen en -Kiviniemi)
  • minister-president van Finland, van 23 juni 2011 tot 24 juni 2014
  • lid Europese Commissie, belast met economische en monetaire zaken, van 16 juli 2014 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met banen, groei, investeringen en concurrentievermogen, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)
  • waarnemend eurocommissaris belast met gezondheid en voedselveiligheid, vanaf 1 april 2019 (Commissie-Juncker)

5.

Nevenfuncties

vorige
  • vicevoorzitter Kok, van 2001 tot 2004
  • vicevoorzitter EVP (Europese Volkspartij), vanaf maart 2003

6.

Opleiding

academische studie
  • sociale wetenschappen, Universiteit van Tampere, van 1990 tot 1998

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was luchtvaartingenieur

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 dochters

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven