r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. J. (Johannes) Hahn

foto Dr. J. (Johannes) Hahn
vergrootglas

De Oostenrijker Johannes (Gio) Hahn (1957) is sinds februari 2010 lid van de Europese Commissie. Hij is in de Commissie-Juncker belast met buurlanden en uitbreiding. Daarnaast vervangt hij vanaf 2 juli 2019 tijdelijk Corina Cretu als eurocommissaris regionaal beleid. Daarvoor was hij in de Commissie-Barroso II ook belast met regionaal beleid. Hahn, die doctor in de filosofie is, bekleedde diverse bestuursfuncties bij de -VP, de christendemocratische partij. Daarnaast was hij werkzaam in het bedrijfsleven. Tussen 1997 en 2003 was hij directeur van Novomatic. Verder was Hahn (deel)gemeenteraadslid in Wenen en lid van de Landdag van Bondsland Wenen. In 2007 werd hij minister voor Wetenschap en Onderzoek.

in de periode 2010-heden: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

(Johannes)

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Roepnaam is "Gio"

land
Oostenrijk

geboorteplaats en -datum
Wenen, 2 december 1957

3.

Partij/stroming

partij
ÖVP (Östereichische Volkspartei, Oostenrijkse Volkspartij) (christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • managementfuncties in het bedrijfsleven, van 1985 tot 1992
  • voorzitter ÖVP Bondsland Wenen, van 1992 tot 1997
  • lid deelgemeenteraad en 'wethouder' van Wenen/Wieden, van 1996 tot 2006
  • lid Landdag van Bondsland Wenen, van 1996 tot januari 2007
  • lid Raad van Bestuur Novomatic AG, van 1997 tot 2003
  • voorzitter Raad van Bestuur Novomatic AG, 2003
  • lid Stadsraad van Wenen, van 2003 tot 2006
  • (waarnemend) voorzitter ÖVP Bondsland Wenen, van 2004 tot oktober 2005
  • minister zonder portefeuille, belast met wetenschap en onderzoek, van 11 januari 2007 tot 1 maart 2007 (kabinet-Gusenbauer)
  • minister van Wetenschap en Onderzoek, van 1 maart 2007 tot 26 januari 2010 (kabinetten-Gusenbauer en -Faymann)
  • lid Nationale Raad (parlement), van 28 oktober 2008 tot 2 december 2008
  • minister van Justitie ad interim, van 2 december 2008 tot 15 januari 2009 (in afwachting van benoeming mw. Bandion-Ortner)
  • lid Europese Commissie, belast met regionaal beleid, van 10 februari 2010 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)
  • als eurocommissaris tevens belast met justitie, fundamentele rechten en burgerschap (tussen 19 april en 25 mei 2014 en van 1 juli tot 1 november 2014)
  • lid Europese Commissie, belast met nabuurschapsbeleid en uitbreidingsonderhandelingen, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)
  • als eurocommissaris tevens belast met regionaal beleid, vanaf 2 juli 2019

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit van Wenen, vanaf 1976
  • filosofie (Dr.), Universiteit van Wenen, tot 1987

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
In 2007 ontstond in Oostenrijk een discussie over de wetenschappelijke kwaliteit van zijn proefschrift

7.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
"Perspektiven der Philosophie heute - dargestellt am Phänomen Stadt" (dissertatie, 1987)

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 zoon

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven