r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

J.C. (Janusz) Wojciechowski

foto J.C. (Janusz) Wojciechowski
vergrootglas
bron: Europees Parlement

De Pool Janusz Wojciechowski (1954) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese. In de Commissie-Von der Leyen heeft hij de portefeuille landbouw. Hij was lid van de Europese Rekenkamer en van het Europees Parlement. Eerder was hij lid van het Poolse parlement, lid van de Poolse Rekenkamer en voorzitter van de Poolse christendemocratische volkspartij. Sinds 2010 is de heer Wojciechowski lid van PiS, de nationalistische regeringspartij van Polen.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Janusz Czeslaw (Janusz)

2.

Personalia

land
Polen

geboorteplaats en -datum
Rawa Mazowiecka, 6 december 1954

3.

Partij/stroming

partij
  • PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe, Poolse Volkspartij) (christendemocratisch), van 2000 tot 2010
  • PiS (Prawo i Sprawiedliwość, Rechtvaardigheid en Wet) (nationalistisch), vanaf 2010

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • rechter, provincie Skierniewice, van 1980 tot 1990
  • rechter Hof van Beroep te Warschau, van 1990 tot 1993
  • lid Sejm (parlement), van 1993 tot 1995
  • onderstaatssecretaris voor wetgeving, van 1994 tot 1995
  • president Rekenkamer van Polen, van 22 juni 1995 tot 20 juli 2001
  • lid Sejm (parlement), van 2001 tot 2004
  • lid Europees Parlement, van 23 april 2004 tot 7 mei 2016
  • voorzitter PSL, van 16 maart 2004 tot 29 januari 2005
  • lid Europese Rekenkamer, van mei 2016 tot november 2019
  • lid Europese Commissie, belast met landbouw, vanaf 1 december 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • Maria Skłodowska-Curie te Rawa Mazowieck

academische studie
  • rechten en bestuurskunde, Universiteit van Lodz, van 1973 tot 1977
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven