r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

E.M. (Elisa) da Costa Guimarães Ferreira

foto E.M. (Elisa) da Costa Guimarães Ferreira
vergrootglas
bron: Europees Parlement

Elisa Ferreira (1955) is beoogd lid van de Europese Commissie namens Portugal. Zij was minister van Milieu en van Planning in de sociaaldemocratische kabinetten-Guterres. Daarvoor was zij universitair docente economie. Na haar ministerschap was zij lid van het nationale en Europese parlement. In 2016-2019 was zij vicegouverneur van de Bank van Portugal.

(beoogd) lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Elisa Maria (Elisa)

2.

Personalia

land
Portugal

geboorteplaats en -datum
Porto, 17 oktober 1955

3.

Partij/stroming

partij
Partido Socialista (Socialistische Partij) (sociaaldemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • universitair docent economie, Universiteit van Porto
  • adjunct-directeur onderzoeksproject voor waterbeheer (door de NAVO gefinancierd)
  • adjunct-directeur Northern Water Resources Integrated Management Project, van 1986 tot 1987
  • minister van Milieu, van 28 oktober 1995 tot 25 oktober 1999 (kabinet-Guterres)
  • minister voor Planning, van 25 oktober 1999 tot 6 april 2002 (kabinet-Guterres)
  • lid Assemblee (parlement), van 2002 tot 2004
  • lid Europees Parlement, van juni 2004 tot juni 2016
  • vicegouverneur Bank van Portugal, van juni 2016 tot 2019

5.

Opleiding

academische studie
  • economie, Universiteit van Porto
  • studie Universiteit van Reading (VK)
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven