r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

A. (Andrus) Ansip

foto A. (Andrus) Ansip
vergrootglas

De Est Andrus Ansip (1956) is sinds 1 november 2014 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Juncker is vicevoorzitter en belast met digitale interne markt. Ansip is scheikundige en werkte enige jaren in de financiële wereld als bestuurder van banken en investeringsfondsen. Daarna was hij burgemeester van Tartu. In 2004 werd de liberaal Ansip minister van Economische Zaken en Communicatie. Vanaf 2005 leidde hij enkele coalitiekabinetten.

in de periode 2005-heden: lid Europese Commissie, vicevoorzitter Europese Commissie, regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Andrus)

2.

Personalia

land
Estland

geboorteplaats en -datum
Tartu (Socialistische Sovjet Republiek Estland), 1 oktober 1956

3.

Partij/stroming

partij
RE (Eesti Reformierakond, Estse Hervomingspartij) (liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Raad van Bestuur Rahvapank (Volksbank van Tartu), van 1993 tot 1995
  • vicevoorzitter Sotsiaalpanga (Sociale Bank), district Tartu, van 1994 tot 1996
  • voorzitter Raad van Bestuur Livonia Erastamise Investeerimisfondi, van 1995 tot 1996
  • voorzitter Raad van Bestuur Radio Tartu, van 1994 tot 1998
  • voorzitter Raad van Bestuur Fondiinvesteeringu Maakler AS, van 1995 tot 1996
  • burgemeester van Tartu, van 1998 tot 2004
  • minister van Economische Zaken en Communicatie, vanaf 13 september 2004 (kabinet-Parts)
  • voorzitter RE, van 21 november 2004 tot maart 2014
  • minister-president van Estland, van 12 april 2005 tot 26 maart 2014
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met digitale interne markt, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)
  • als Eurocommissaris ook belast met de digitale economie en samenleving, van 1 januari 2017 tot 21 juni 2017 (in afwachting van benoeming van een nieuwe Bulgaarse commissaris)

5.

Opleiding

academische studie
  • organische scheikunde, Universiteit van Tartu, van 1974 tot 1979
  • landbouwkunde Estse Academie van Landbouw, van 1987 tot 1989
  • management York University te Toronto, 1992

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in de jaren 1986-1988 actief in de Communistische Partij van Estland
  • Bleef na de verkiezingen van 2007 minister-president
  • Zijn echtgenote is gynaecologe
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven